adplus-dvertising

Balyoz davasında savcı, 6 sanık için 12 yıl hapis istedi

Yargıtay’ın, ‘Balyoz’ davasında 7 sanık için verilen beraat kararını bozmasının sonrasında aralarında 28 Şubat Davası’ndan hükümlü bulunan eski 1. Ordu Komutanı Orgeneral Çetin Doğan’ın da bulunduğu 6 sanığın yargılanmasında tekrardan mütalaa açıklandı. Mütalaada, Yargıtay’ın bozma kararına uyulması ve 6 sanığın “Suç için anlaşma” suçundan 12 seneye kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Mütalaada yargılama aşamasında yaşamını yitiren Metin Yavuz hakkındaki davanın düşürülmesi talep edildi.
Takip et
Balyoz davasında savcı, 6 sanık için 12 yıl hapis istedi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya başka suçtan hükümlü bulunan sanık Çetin Doğan Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlandı. Duruşmada 4 tutuksuz sanık ile sanık avukatları hazır bulundu. Duruşma savcısı Alim Yaşar, Yargıtay’ın bozma ilamının usul ve kanuna uygun olduğunu iddia ederek bozma kararının kabul edilmesini istedi.

Savcı Yaşar mütalaasında, Çetin Doğan, Emin Küçükkılıç, Erdal Akyazan, İhsan Balabanlı, Mehmet Kaya Varol ve Behzat Balta’nın “Suç için anlaşma” suçundan 3 seneden 12 seneye kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi. Duruşma mütalaaya karşı söz verilen sanıkların beyanlarının alınmasıyla devam ediyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.