Balkondan Düşen Kadının Sevgilisi Cinayet Şüphesiyle Tutuklandı

Antalya’da evinin balkonundan düşerek can veren Gülperi Onur’un sevgilisi İbrahim D., cinayet şüphesiyle mahkemeye sevk edildi.

Gülperi Onur, 31 Ekim akşamı bir yıldır beraber yaşadığı İbrahim D. ile beraber, kendisine ait olan evde vakit geçiriyordu. Daha sonra 6. katta bulunan evin balkonundan beton zemine çakıldı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri 34 yaşındaki kadının öldüğünü tespit etti. Gözaltına alınan İbrahim D. ise cinayet şüphesiyle savcılığa götürüldü.

“EVİN KAPISINI KİLİTLEDİ, ANAHTARI CEBİNE KOYDU”

Gülperi Onur’un sevgilisi İbrahim D. ise savcıya verdiği ifadede şunları söyledi: Tuvalete gittim. Daha sonra evden ayrılmak üzere kapıya yöneldim ancak beni bırakmak istemediğini belirterek, kapıyı kilitleyip anahtarı cebine koydu. Salona doğru gitti. Kapının önünde birkaç dakika oturdum bekledim. Önce ağlama sesi geldi, ardından cam kırılma sesi duydum. Salona gittiğimde balkonun kapısının açık olduğunu gördüm. Aşağı baktığımda yerde yatarken gördüm. Cep telefonumu otomobilde unuttuğum için 112 Acil’e haber veremedim. Yan dairenin balkonuna geçip, komşuların yardımıyla Gülperi’nin yanına indim.”

İNTİHAR OLABİLİR

İbrahim D, çıkarıldığı nöbetçi mahkemede ‘kasten adam öldürme’ suçundan tutuklandı. İbrahim D.’nin avukatı Erhan Öztürk ise, hakimin bir kadın cinayeti olması sebebiyle müvekkilini tutukladığını söyledi. Avukat Erhan Öztürk, Gülperi Onur’un eşinden boşandığını ve birtakım psikolojik sorunları olduğunu öne süren Öztürk, olayı aydınlatacak raporun adli tıptan geleceğini söyledi. Öztürk, “Kadının balkondan nasıl düştüğü belli değil. İntihar etmiş de olabilir. Raporu bekliyoruz” diye konuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı