adplus-dvertising

Balkondan atlayan kadını havada yakalayan kahraman konuştu

Niğde’de binanın 3’üncü katındaki dairede çıkan yangında alevler sebebiyle balkondan atlayan komşusunu yakalayan Fuat Kızıltepe o dakikaları anlattı.
Takip et
Balkondan atlayan kadını havada yakalayan kahraman konuştu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Niğde’de 5 katlı binanın 3. katında çıkan yangında mahsur kalan kadın, aşağı atladı. Yanan dairenin altında yaşayan Fuat Kızıltepe de atlayan kadını son anda havada tutarak, yere düşmesini önledi. O anki yaşananları anlatan halk otobüsü sürücüsü Fuat Kızıltepe, “Dün sabah uyurken bağırma seslerine uyandım. Üst dairenin yandığını gördüm. Hemen yukarıya üst daireye çıktım. Kapıyı açmaya çalıştım, açamadım. Sonra evimin balkonuna geldim kapıyı açmak için. Sonra balkondan kadının sarktığını gördüm, çevreden de bağırdılar. O an kadın kendini bıraktı. Refleksle kadını tuttum. O sırada kadının sırtı yanıyordu. Sağ elimi attığımda elim yandı. Sol elime de bir iman kuvveti geldi, sol elimle kadını tuttum. Kadını çekemedim, kolumda derman kalmadı. Sağ kolum demire çarptı. Allah’tan evimin kapısını açık bırakmışım. Ben de bağırmaya başladım, biri gelsin diyerek. Kadın da ‘ağabey beni bırakma’ diyerek sesleniyordu. Bırakmadık, sonucunda kadını kurtardık. Bağırma sesime 3-5 dakika sonra bir arkadaş geldi onunla birlikte çıkardık kadını” ifadelerini kullandı.

Balkondan atlayan kadını havada yakalayan kahraman konuştu

Öbür kişinin kadını aşağıya indirdiğini ve yanan daireye çıktığını ifade eden Kızıltepe; “Evden levye alarak tekrar yanan daireye çıktım. Kapıyı açarak daireye girdim. Zaten içeri duman olmuş her yer yanmış. Çocuklar çıkartıldı. Bir bayan daha varmış, o da çıkartıldı. Sonra herkes yardımcı oldu, yangın söndürüldü” ifadelerini kullandı.
Kadını tutarken biraz zorlandığını ifade eden Kızıltepe, kadını kurtarmaya çalıştığı sırada sol ayağında 2 parmağının kırıldığını belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.