Balıkçılar ”Vira Bismillah” Dedi

1 Eylül itibariyle 3 buçuk aylık denizlerde avlanma yasağının kalkması ile denizciler, ”Vira bismillah” dedi. Denize açılan balıkçıları, sezonun ilk dönüşünde İstanbul Valisi Ali Yerlikaya karşıladı.

3 buçuk aylık avlanma yasağı süresinin 1 Eylül itibariyle sona ermesi, balıkçıların yüzünü güldürdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilan ettiği avlanma sezonunun açılmasıyla birlikte Marmara Denizi’nde balıkçılar ağlarını derin sulara bıraktılar. Vira bismillah diyerek denizlerde avlanma sezonunu açan balıkçıları, yılın ilk av dönüşünde İstanbul Valisi Ali Yerlikaya karşıladı.

KASASINI 300 LİRADAN SATIŞA ÇIKARDI

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yılın ilk balık avının sonrasında balıkçıları karşıladı. Karşılamayı hayırlı, bereketli bir sezon olması temennisiyle bir sezon olması dilekleriyle yapan Vali, avlanan balıkların kasasını 300 liradan satışa çıkardı. Temsili satış işleminin gerçekleştiği olayda balığın kasa fiyatı 300 lira olarak sabitlendi.

Vali konuşmasına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleriyle devam etti. Cumhurbaşkanı’nın av sezonunu başlatan talimatı verdiğini ifade eden Vali Yerlikaya, bu sezonun bütün balıkçılara, denizcilere ve vatandaşlara bereket ve hayır getirmesi dileklerinde bulunarak, konuşmasını duayla tamamladı ve iskeleden ayrıldı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı