adplus-dvertising

Bali’de balıkçıların kurtardığı Türk gemi kaptanı yurda döndü

Kaptan olarak görev yaptığı gemiden denize düştükten 66 saat sonra Bali açıklarında balıkçılar tarafından bulunarak kurtarılan Erhan Seçkal, yurda döndü.
Takip et
Bali’de balıkçıların kurtardığı Türk gemi kaptanı yurda döndü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İngiltere merkezli bir firmada birinci kaptan olarak görev yaptığı gemiden düştükten iki buçuk gün sonra Bali açıklarında balıkçılar tarafından bulunarak kurtarılan 40 yaşındaki Türk vatandaşı Erhan Seçkal, yurda döndü. Endonezya’daki işlemlerin tamamlanmasının sonrasında Bali’den kalkan uçakla sabaha karşı 05.00’de kedisine eşlik eden çalıştığı firma yetkilisiyle havaalanına ulaşan Seçkal, pasaport kontrolünün sonrasında yurda giriş yaptı.

“Bir an önce aileme kavuşmak istiyorum”

Havaalanında gazetecilere değerlendirmede bulunan Erhan Seçkal, “Ülkeme döndüğüm için çok mutluyum. Özellikle devlet yetkililerine yardımları için çok teşekkür ederim. Dışişleri Bakanımız, Jakarta Büyükelçiliğimizin çalışanları bana bu konuda çok yardımcı oldu. Bir an önce aileme kavuşmak istiyorum. Şu an aileme kavuşmak için onların yanına gidiyorum” ifadelerine yer verdi.
Geçici seyahat belgesiyle gelen Seçkan, Havaalanı Pasaport Büro Amirliği’ndeki işlemlerinin tamamlanmasının sonrasında havaalanından ayrıldı.

İki buçuk gün sonra balıkçılar buldu

Liberya bayraklı QUORN adlı geminin kaptanı Erhan Seçkal’ın 2 Mayıs’ta Bali Adası’nın ortalama 30 mil kuzeyinde seyir halinde iken öğlen sularında gemide bulunmadığı fark edilmiş, Endonezya RCC ve gemi tarafından yapılan arama faaliyetleri neticesiz kalmıştı. Seçkal daha sonra balıkçılar tarafından iki buçuk gün sonra denizde bulunan ve hastaneye kaldırılmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.