adplus-dvertising

Balı fazla kaçırınca fenalaşan ayının yeni görüntüsü ortaya çıktı

Düzce’de balı fazla kaçırınca fenalaşan ayının yeni görüntüsü gün yüzüne çıktı. Ayıyı o halde gören vatandaş vatandaş, “Bizim orman gülü balımız meşhurdur. Hasadı da bitti ama arının aç kalmaması ve yemesi için bırakılan balın dibinden yemiş sanırım. Dibi daha keskin olur. Sanırım ayıyı o tuttu” şeklinde konuştu.
Takip et
Balı fazla kaçırınca fenalaşan ayının yeni görüntüsü ortaya çıktı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, Yığılca ilçesine bağlı Karakaş köyünde yaşandı. Orman Genel Müdürlüğü Karakaş Orman İşletme Şefliğinde görevli Yasin Öztal ve mesai arkadaşı Cavit Karaca, bölgede görev yaptıkları sırada yol kenarında baygın bir ayı ile karşılaştı. Köylülerinde yardımıyla ayıyı araçlarına alan iki ormancı, Milli Parklar ekiplerine haber verdi. Ayı hemen veteriner hekime götürülerek tedavi altına alındı. Fenalaşan ayının görüntüleri ise Türkiye’nin gündemine oturdu. Fazla bal tükettiği için fenalaştığı öğrenilen ayının yeni görüntüsü de gün yüzüne çıktı.

“Yakınında kırık kovanlar vardı”

Ayıyı o halde gören köylülerden Şaban İrken, “Kamyonla gelirken yolun sağında düşmüş biçimde bir ayı gördük. Yaralı olduğunu zannettik. Hiçbir yerinde yara yoktu. Yakınında kırık kovanlar vardı. Ormancılarla birlikte kamyonete yükledik, Milli Parklar’a teslim ettik. Korktuk ama ayı çok kuvvetli değildi, sarhoş gibiydi, halsizdi” şeklinde konuştu.

“Dibi daha keskin olur”

Ayının orman gülü balı yediğini ifade eden İrken, “Bizim orman gülü balımız meşhurdur. Hasadı da bitti ama arının aç kalmaması ve yemesi için bırakılan balın dibinden yemiş sanırım. Dibi daha keskin olur. Sanırım ayıyı o tuttu. Onu oradan kurtarmak bize nasip oldu. İnsanlık görevimizi yapmış olduk” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.