Balçiçek İlter Kaç Yaşında, Eğitimi Ne, Evli Mi, Çocuğu Var mı?

Ekranların sevilen yüzü Balçiçek İlter'in kişisel bilgileri izleyiciler tarafından merak ediliyor. Peki Balçiçek İlter kimdir, kaç yaşındadır? Balçiçek İlter kiminle evliydi, çocukları lala ve Kuzey kimdir? Balçiçek İlter'in sevgilisi kim? Balçiçek İlter kaç dil biliyor, eğitimi ne? Balçiçek'le Sohbete Geldik Sunucusu, Balçiçek İlter hakkında merak edilenler haberimizde.
Takip et
Balçiçek İlter Kaç Yaşında, Eğitimi Ne, Evli Mi, Çocuğu Var mı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarihi: 16 Haziran 1973

Doğum yeri: Bursa, Türkiye

Eğitimi: Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloj

Eşi: Ali Pamir (b. 2011)

Çocukları:  Kuzey ve Lal isimli ikizleri

Annesi:  Lale İlter

Babası:  Kerem İlter

Balçiçek İlter Kaç Yaşında, Eğitimi Ne, Evli Mi, Çocuğu Var mı?

lter, 16 Haziran 1973 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. Annesi Lale İlter, Babası Kerem İlter’dir. Nazlı adında bir kız kardeşi vardır. Anne ve babası Ankara’da yaşadığı için, İstanbul’da yazar olan büyükbabası Şahap Sıtkı İlter ile babaannenin elinde büyüdü. 7 sene bale eğitimi aldı. Liseyi İstanbul’da Dame de Sion Fransız Lisesi’nde okudu.

Lise bittikten sonra bir sene Paris’te yaşadı. ODTÜ’nün Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu.

Fransız okulunda okuduğu için Fransızcası çok iyi olduğundan, Cosmopolitan Dergisi için çeviri yaparak meslek hayatına ilk adımı attı. Daha sonra Aktüel Dergisi’nde çalıştı. Ankara Aktüel’in haber müdürü oldu; sonra Ankara temsilcisi oldu.

Gazetecilik kariyerine, yirmili yaşlarına gelmeden Cosmopolitan Dergisi’ne çeviriler yaparak başlamıştır. Aktüel Dergisi’nde muhabirlik ve editörlük deneyiminin ardından 1 Numara Hearst Yayıncılık’da Haber Müdürlüğü, ardından Aktüel Dergisi Ankara Temsilciliği, sonrasında 1 numara Hearst Yayıncılık’ın Ankara Temsilciliği görevinde bulunmuştur.

Balçiçek İlter Kaç Yaşında, Eğitimi Ne, Evli Mi, Çocuğu Var mı?

Aktüel Dergisi’nde başladığı söyleşilerine Pazartesi sohbetleri adı altında Sabah Gazetesi’nde devam etmiştir. 1999 yılında İstanbul’da aralarında Esquire, Cosmopolitan, Bazaar gibi dergilerin de bulunduğu Sabah Grubu’nda Dergi Grup Koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir.

2002 yılında Türkiye’nin en çok satan gazetelerinden Sabah Gazetesi’nin ilk kadın Yazı İşleri Müdürü olmuştur. Aynı dönemde düzenli olarak yaptığı siyasi söyleşileriyle ön plana çıkmıştır. Ayrıca düzenli olarak köşe yazıları kaleme almış. Köşesinin ana konularını kadın-çocuk hakları, eşit haklar ve özgürlükler, sivil anayasa ve Türkiye’nin gelişimi oluşturmuştur.

2007 yılında TMSF’nin Sabah Gazetesi’ne el koymasıyla birlikte, Habertürk grubuna geçmiştir. Ulusal haber kanalı Habertürk’te her gün yayınlanan söyleşi programı Söz Sendeyi hazırlayıp sunmaya başlamış yaklaşık 7 yıl bu programı sürdürmüştür. Yaklaşık bir yıldır kanalın anchorwomenı olarak çalışmakta ve ekranda herkese söz sende demeye, söyleşilere devam etmektedir. Bugüne değin, Esma Esad’dan Angelina Jolie’ye, Kemal Derviş’ten Ersin Özince’ye, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Hayrünisa Gül’e, Cem Yılmaz’dan, Bülent Arınç’a kadar geniş bir konuk yelpazesinde söyleşiler gerçekleştiren Balçiçek İlter’in moderatörlüğünü yaptığı tartışma programı Karşıt Görüş ise haftada bir kez Habertürk Televizyon Kanalı’nda yayınlanmaktadır.

İyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Balçiçek İlter şu sıralar Kanal D’de yayınlanan Balçiçek’le Sohbete Geldik isimli programı hazırlayıp sunmaktadır.

Balçiçek İlter Kaç Yaşında, Eğitimi Ne, Evli Mi, Çocuğu Var mı?

BALÇİÇEK İLTER EVLİ Mİ?

1996 yılında pazarlamacı ve reklamcı Ali Pamir ile evlendi ve “Pamir” soyadını kullanmaya başladı. Ekim 2011 yılında boşandı ve “Pamir” soyadını kullanmaktan vazgeçip kendi soyadını aldı. Kızı Lal ve oğlu Kuzey (d.17 Mayıs 2007) adında İkiz çocukları vardır.

BALÇİÇEK İLTER ÇOCUĞU VAR MI?

Kuzey ve Lal isimli ikizlerin annesidir.

Balçiçek İlter Kaç Yaşında, Eğitimi Ne, Evli Mi, Çocuğu Var mı? Balçiçek İlter Kaç Yaşında, Eğitimi Ne, Evli Mi, Çocuğu Var mı?

BALÇİÇEK İLTER SEVGİLİSİ VAR MI?

Balçiçek İlter boşandıktan sonra 2015 yılında işadamı Ercan Canmutlu ile birlikte olmaya başladı. Ercan Canmutlu da eşinden yeni ayrılmıştı.

Balçiçek İlter ile Ercan Canmutlu’nun birliktelikleri 2 yıldır sürüyor. Çift kamuoyu önüne birlikte çıkmaktan çekinmezken tatillere de birlikte gittiler.

Fakat çift bir süre önce ayrıldı.

Balçiçek İlter Kaç Yaşında, Eğitimi Ne, Evli Mi, Çocuğu Var mı?

BALÇİÇEK İLTER SOSYAL MEDYA HESABI

Balçiçek İlter Kaç Yaşında, Eğitimi Ne, Evli Mi, Çocuğu Var mı?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.