Bakpiliç sahibine FETÖ üyesi olmaktan 7 yıl hapis cezası!

FETÖ’nün Ankara yapılanmasında olduğu tespit edilen Bakpiliç sahibi Mehmet Hanifi Bak hakkında mahkeme kararını verdi. 7 yıl hapsine karar verilen Bak, suçlamaları reddetti. Mahkeme Bak’ın ve şirketinin bütün mal varlığının müsadere edileceğini de açıkladı.


Bakpiliç sahibine FETÖ üyesi olmaktan 7 yıl hapis cezası!

FETÖ terör örgütüne üye olan ve destek olanlara karşı emniyetin çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminden sonra FETÖ üyelerine ağır darbe vurulmaya başlandı. Bakpiliç Entegre Tavukçuluk A.Ş.’nin sahibi olan Mehmet Hanifi Bak’ın FETÖ terör örgütüne üye olduğu saptandı. Silahlı terör örgütü FETÖ’ye üye olmaktan dolayı şahsın 7 yıl 6 ay hapsine karar verildi.

BÜTÜN İLİŞKİM ÇOCUKLARDAN DOLAYIDIR

Aralarında Bakpiliç sahibi Mehmet Hanifi Bak’ın olduğu 9 şüphelinin yargılanması devam ediyor. FETÖ terör örgütüne üye olmak ve FETÖ faaliyetleri yürütmek ile suçlanan Mehmet Hanifi Bak’ın savunması ortaya çıktı. Çocuklarını gönderdiği özel eğitim kurumundaki öğretmenler ve yöneticiler ile işi olduğunu dile getiren Bak, FETÖ terör örgütü ile iletişimde olmadığını söyledi. FETÖ terör örgütüne üye olmadığını fakat terör örgütü ile irtibat halinde olanlar ile iletişimde olduklarını da söyleyen Bakpiliç sahibi, konuyla alakalı olarak suçlamaları kabul etmiyor.

MAHKEME ACIMADI, ÜYELİKTEN CEZASINI KESTİ!

FETÖ üyeliği ile suçlanan Bakpiliç sahibi Mehmet Hanifi Bak suçlamaları kabul etmedi fakat mahkeme konu hakkında kesin kararını açıkladı. Açıklanan karara göre, Bak’ın hapsine karar verildi. 7 yıldan fazla hapis cezası alan Bak’ın bütün mal varlığına ise el koyuldu. Bakpiliç şirketine kayyum atanmıştı fakat şirketinde müsadere edilmesine karar verildi. FETÖ’nün Ankara yapılanmasında olduğu söylenen Mehmet Hanifi Bak haricinde 7 şüpheli daha var. Firari sanıkların isimlerinin Zafer Dereköylü, Fatih Yurdakul, Mehmet Hasdoğan, Osman Karal, Sezai Çiftçi ve Talha Önel olduğu söylenerek, dosyalarının hazır beklediği ifade edildi.

Yazar: Samet Yeniyar

Samet Yeniyar
Diyarbakır'da yerel bir gazetede meslek hayatına atılan Samet Yeniyar, 1984 doğumludur. Yeniyar, Yeditepe Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra iş hayatında hızlı bir yükseliş göstererek kısa süre içerisinde ulusal haber sitelerinde görev almayı başarmıştır. Yeniyar, özelikle ekonomi alanında ciddi çalışmalar yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.