adplus-dvertising

Baklavacıların bayram mesaisi başladı

Gastronomi şehri Gaziantep’te baklava ustaları bayram öncesi Türkiye’nin dört bir yanından gelen baklava siparişlerini yetiştirebilmek için yoğun biçimde çalışıyor. Vatandaşlara ucuz baklava uyarısı yapan Hamido Baklava İşletme Müdürü Behzat Bozkurt, “Bu sene da her kente Gaziantep baklavasını göndereceğiz” şeklinde konuştu.
Takip et
Baklavacıların bayram mesaisi başladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala baklava ustalarının yoğun mesaisi başladı. Bayramı 2 senedir koronavirüs salgını gölgesinde geçiren vatandaşlar, salgının kuvvetini yitirmesiyle bol misafirli bir bayram geçirmeye hazırlanıyor. Uzun zaman sonra bayramda misafirlerini ağırlayacak olan aileler bu sene baklava siparişlerini erkenden verdi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen baklava siparişlerini yetiştirmek için kolları sıvayan Gaziantepli baklava ustaları, siparişleri yetiştirebilmek için hummalı bir biçimde çalışıyor.

Baklavacıların bayram mesaisi başladı

Ramazan Bayramı öncesi Türkiye ve yurt dışından gelen siparişleri yetiştirmek için gece gündüz çalıştıklarını söyleyen Hamido Baklava İşletme Müdürü Behzat Bozkurt, ucuz baklavalara karşıda vatandaşları uyardı.

Baklavacıların bayram mesaisi başladı

“Kaliteli baklava ucuz olmaz”

Baklava tutkunlarına, “Az olsun, öz olsun ama kaliteli olsun” uyarısı yapan Bozkurt, “Kaliteli baklava ucuz olmaz. Bu bayramda da geleneksel damak tadımız olan Gaziantep baklavası sofralarda yerini alarak ağızları tatlandırmaya devam edecek. Buradan kıymetli müşterilerimize önerilerimiz var. Tepsi tepsi ucuz baklava alacaklarına 1 kilo kaliteli baklava alıp yesinler, tepsi tepsi baklavadan daha fazla tat alacaklardır. Şimdi siparişlerimiz yoğun biçimde birikti. Onları yetiştirmek için çalışıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından sipariş var. Bu sene da her kente Gaziantep baklavasını göndereceğiz” ifadelerini kullandı.

Baklavacıların bayram mesaisi başladı

Müdür Bozkurt, baklava satışların bir sene önceki bayrama göre bu bayramın daha yoğun olmasını beklediklerini dile getirdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.