Baklavacı Mustafa ve Serdar Seyidoğlu FETÖ’den Beraat Etti

Seyidoğlu Baklavaları’nın sahipleri Mustafa ve Serdar Seyidoğlu, yargılandıkları FETÖ davasından beraat etti.

Seyidoğlu Baklavalarının sahibi olan Mustafa Seyidoğlu ve Serdar Seyidoğlu’nun FETÖ çerçevesinde ‘Silahlı terör örgüyü mensubu olma’ ile ‘Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs’ suçlamasından yargılandıkları davanın karar duruşması yapıldı. Davada Mustafa Seyidoğlu ve Serdar Seyidoğlu için beraat kararı çıktı.

SAVCI CEZALANDIRILMALARINI İSTEDİ

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmaya tutuksuz sanıklar Mustafa Seyidoğlu ile Serdar Seyidoğlu ve avukatları katıldı. Duruşmada görüşü sorulan cumhuriyet savcısı, bir önceki celsede verdiği mütalaasını yineleyerek, sanıkların ‘Silahlı terör örgütüne mensup olma’ suçlamasından cezalandırılmasını, ‘Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme’ suçlamalarından ise beraat etmesini istedi.

Duruşmada kararın duyurulmasının öncesinde son sözleri istenen sanıklar, beraat ile ilgili taleplerini söyledi. Mahkeme, sonrasında karar arası verdi.

MAHKEME BERAAT KARARI VERDİ

Mahkeme heyeti, sanıklardan Serdar Seyidoğlu’nun beraat etmesine oy birliğiyle karar verirken, Mustafa Seyidoğlu açısından ise oy çokluğuyla beraat kararı çıktı. Mahkeme başkanı Mustafa Seyidoğlu’nun ‘Silahlı terör örgütüne yardım’ suçlaması ile cezalandırılması doğrultusunda muhalefet şerhi koydu. İki üye hakimin beraat doğrultusundaki oylarıyla Mustafa Seyidoğlu beraat etti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı