adplus-dvertising

Bakırköy’de ‘kayıt dışı ilaç’ operasyonu: 3 bin kutuya yakın ilaç ele geçirildi

Bakırköy’de bir eczanenin deposuna gerçekleştirilen baskında, başkaları ismine reçetelendirilen kayıt dışı olduğu ileri sürülen ortalama 2 bin 941 kutu ilaç ele geçirildi. Olayla bağlantılı bir şüpheli gözaltına alındı.
Takip et
Bakırköy’de ‘kayıt dışı ilaç’ operasyonu: 3 bin kutuya yakın ilaç ele geçirildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bakırköy’de faaliyet gösteren bir eczanenin gizili bölmeden oluşan deposunda kayıt dışı ilaç bulundurulduğu ve başka kişiler ismine reçetelendirilerek devlete faturalandırıldığı yönünde ihbar yapılan İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, ihbarla alakalı geniş çaplı inceleme başlattı.

Bakırköy’de ‘kayıt dışı ilaç’ operasyonu: 3 bin kutuya yakın ilaç ele geçirildi

Emniyet ekiplerince “Kamu Kurum ve Kuruluşları Zararına Özellikli Dolandırıcılık” ve “Kişilerin Yaşamını ve Sağlığını Tehlikeye Sokacak Biçimde İlaç Yapma yahut Satma” suçları ile alakalı yürütülen çalışmalar çerçevesinde, söz konusu eczanede, başkaları ismine reçetelendirilerek devlete fatura edilmiş ilaçların, kayıt dışı satışının gerçekleştiği ve üstünde içilmez ibaresi bulunan alkol ticaretinin yapıldığı belirlendi.

10 Haziran’da ecza deposuna yönelik operasyon düzenlendi. Baskında, E.K. adındaki işyeri sahibi gözaltına alındı.

Depoda yapılan araştırmalarda kaçak yapılaşma yoluna gidilerek, bir alt kata inen merdivenlerin yıkılıp işyeri ile bağlantısının kesildiği tespit edildi. Dışarıdan bağımsız bir kapı ile girişleri sağlanan depo içerisinde ve belirlenen bağımsız bölümde yapılan aramalarda, başka kişiler ismine reçetelendirilmiş 2 bin 941 kutu ilaç, barkod ve kare kodu olmayan 103 kutu ilaç ve toplamda 285 litre, 56 bidon etil alkol ele geçirildi.

Operasyonda yakalanan E.K., “Kamu Kurum ve Kuruluşları Zararına Özellikli Dolandırıcılık” ve “Kişilerin Yaşamını ve Sağlığını Tehlikeye Sokacak Biçimde İlaç Yapma yahut Satma” suçlarından önceki gün adli makamlara sevk edildi. Zanlı, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.