Bakılması Yasak Köpeklere Para Cezası

Sivas Valiliği’nde uygulanmaya konulan ve sadece Sivas şehrini bağlayan karara göre, bakılması yasak köpekleri besleyen şahıslara 7 bin 802 lira idari para cezası verilecek. Para cezası verilen şahısların köpeklerine de el konulacak.

Sivas Valiliği son günlerde yaşanan köpek saldırıları sonrasında radikal bir kararın altına imza atarak bazı köpeklerin bakılmasını yasakladı. Yasaklı listede bulunan köpeklere bakmaya devam eden şahısların tespit edileceğini ve 7 bin 802 lira idari para cezası verileceğini duyuran Valilik, kararı uygulamaya koydu.

KÖPEKLERİ ELLERİNDEN ALINACAK

Sivas İli Hayvanları Koruma Birimi, geçtiğimiz günlerde Vali yardımcısı Yeliz Yıldızhan başkanlığında toplandı. Toplantıdan önemli kararlar çıktı. Yapılan yazılı açıklamada, Pitbull, Japanese Tosa, Doğa Argentino, Fila Brasilerio ve bu ırkların melesi olan köpeklerin beslenmesinin yasaklandığı ve bu köpeklerin besleyen kişilerin idari para cezası alacağı belirtildi. Ayrıca kararda, yasaklı köpeklerin toplanacağı ve sahiplerinden alınacağı belirtildi.

Karar ile birlikte faaliyetlerine başlayan Valilik, tespit çalışmalarına başladı. Bu yasaklı ırkların satılması, üretilmesi, reklamının yapılması ve hediye edilmesi de karar da açılanan diğer yasaklardı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı