adplus-dvertising

Bakan Yanık’tan Celal Şengör’e tepki! Kadına şiddet ve tacizin tek çeşidi yok…

Prof. Dr. Celal Şengör’ün öğrencisine uyguladığı tacize tepki gösteren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Kadına yönelik şiddet ve tacizin tek çeşidi yok. Bu zihniyetle mücadeleye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Takip et
Bakan Yanık’tan Celal Şengör’e tepki! Kadına şiddet ve tacizin tek çeşidi yok…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Twitter hesabından, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Mensubu Prof. Dr. Celal Şengör’ün bir öğrencisiyle anısını anlatırken kullandığı ifadelere ilişkin açıklama yaptı. Bakan Yanık, paylaşımında şunları kaydetti:

“Kadına yönelik şiddet ve tacizin tek çeşidi yok. Failin olayı gülerek anlatması da tacizin ağırlığını hafifletmiyor. Unvanların arkasına saklanarak meşruiyet sağlama arayışı ise yakışıksız. Öğrenci üstündeki tahakkümü de öte yandan konuşuruz. Bu zihniyetle mücadeleye devam edeceğiz.”

NE OLMUŞTU?

Celal Şengör, söz konusu yayında “O kadar kızdırdı ki, Saniye’nin eteğini kaldırdım. Kıçına bir tokat attım. Bu dehşete düştü. Baktım bu şekilde bakıyor bana. Bana bak dedim baban bunu yaptı mı dedim. Bana babam bile bunu yapmadı şeklinde konuştu. Heh dedim eksik kalmış, şuanda tamamlandı” ifadelerini kullanmıştı.

Şengör, öğrencisine yönelik cinsel tacizini canlı yayında gülerek anlatmış, skandal ifadeler sosyal medyada bir anda tepkiye neden olmuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.