Bakan Soylu’nun açıklamalarının ardından AYM üyesinden bisikletli paylaşım

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Anayasa Mahkemesi Başkanı ve üyelerine yönelik tepkisinin ardından, AYM Üyesi Prof. Dr. Engin Yıldırım’dan dikkat çeken paylaşımlar geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan’a “Madem özgür bir ülkeyiz, ana caddelerde, sokaklarda özgürce yürüyüş hakkının ortadan kaldırılmasını onayladınız. Polis koruması almana gerek yok. Bisikletinle işe git gel bakalım” ifadelerinin ardından bugün Anayasa Mahkemesi Üyesi Prof. Dr. Engin Yıldırım’ın sosyal medya paylaşımı dikkat çekti.

ANAYASA’NIN 138. MADDESİ’Nİ PAYLAŞTI

Yıldırım, Twitter hesabından ilk olarak Anayasa’nın 138. Maddesi’ni paylaştı:

“MADDE 138. – Hâkimler, görevlerinde bağımsızdırlar; Anayasaya, kanuna ve hukuka uygun olarak vicdanî kanaatlerine göre hüküm verirler. Hiçbir organ, makam, merci veya kişi, yargı yetkisinin kullanılmasında mahkemelere ve hâkimlere emir ve talimat veremez; genelge gönderemez; tavsiye ve telkinde bulunamaz… Yasama ve yürütme organları ile idare, mahkeme kararlarına uymak zorundadır; bu organlar ve idare, mahkeme kararlarını hiçbir suretle değiştiremez ve bunların yerine getirilmesini geciktiremez.”

BİSİKLETLİ FOTOĞRAFINI DA PAYLAŞTI

Yıldırım ardından, bisikletiyle çekilen fotoğrafı Twitter hesabından paylaştı.

Kaynak: Haber Global

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı