adplus-dvertising

Bakan Soylu’dan ‘Thodex’ açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Thodex ile ilgili yaptığı açıklamada, “4 ülkede ekiplerimiz çalışma yapıyor” ifadelerini kullandı. Soylu, “Thodex’de 2 milyar dolarlık vurgun söz konusu değil. 108 milyon dolarlık bir portföy var” dedi.
Takip et
Bakan Soylu’dan ‘Thodex’ açıklaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, NTV canlı yayınında kripto para vurgunuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“82 kişiye yönelik bir gözaltı kararı çıktı, 77 kişi gözaltına alındı, halen gözaltında olanlar var. Bu hadise ortaya çıkar çıkmaz bir kırmızı bülten kararını Adalet Bakanlığı’na ilettik. Biz hemen Innterpol’e ilettik, ertesi gün kırmızı bülten çıkarıldı. Arnavutluk İçişleri Bakanlığı ile görüştük. 4 ülkede ekiplerimiz çalışma yapıyor. soruşturma yürüyor.

“108 MİLYON DOLARLIK BİR PORTFÖY SÖZ KONUSU”

“2 milyar dolar haberi çıktı, bu büyük bir para. Para piyasalarıyla ilgilenenlerden bekledim bu büyük bir para olur mu demelerini. Arkadaşlarımızın şu ana kadar öğrendikleri 108 milyon dolarlık bir portföy var. İşlem hacmi ve portföy ayrı şeylerdir. Muhasebecisinin bilgisayarlarından bu bilgiyi çıkardık. 2 milyar dolarlık bir bulgu söz konusu değil.

“VATANDAŞ FOTOĞRAF ÇEKTİKMEK İSTEDİĞİNDE ÇEKTİRMEYECEK MİYİM?”

“Buraya Eryaman’dan geldim, iftara gittim. İnsanlar sokakta benle fotoğraf çektirdi. Ne diyeyim, siz suçlu olabilirsiniz fotoğraf çektirmiyelim mi diyeyim. Benim bugün 22 randevum vardı, işimi yaptım. Biz koruma kulelerini içinde yaşayan birileri değiliz. Vatandaş fotoğraf çektirmek istediğinde veya makama geldiğinde fotoğraf çektirmek istediğinden çektirmeyecek miyim? Kimseden çekinmem, potansiyel olarak herkesi suçlu görmüyorsam fotoğraf çektireceğim Herkesin elinde telefonlu fotoğraf makinesi olduğu bir çağda, soğuk savaş döneminin suçlamalarıyla karşı karşıya kalacak halimiz falan da yok. Bunu da hiç önemsemem yani.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.