Bakan Soylu’dan Diyarbakır’da çok önemli çağrı! ‘Sizi duymayanlara buradan sesleniyorum’

Diyarbakır Anneleri’ni ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarda bulundu. “Sizi duymayanlara, vicdanlarını size kapatanlara, Ankara’da Meclis’te afilli afilli cümleler edip de buradaki anneleri hissetmeyenlere buradan tekrar sesleniyorum” diyen Soylu, “Her şeyi bir kenara bırakın, Allah için ana yüreğinize, Allah için baba yüreğinize danışın da buradaki insanların karşı karşıya kaldığı zulmü bir kez hissedin. Lanet olsun sizin siyasetinize, lanet olsun siyaset anlayışınıza, lanet olsun efendilerinizin size vermiş olduğu talimatlardan ayrılmamak için ortaya koyduğunuz o bağlılığa. Bağlılığınız anneler, evlatları olsun, bu millete olsun.” diye konuştu.
Takip et
Bakan Soylu’dan Diyarbakır’da çok önemli çağrı! ‘Sizi duymayanlara buradan sesleniyorum’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bakan Soylu’nun açıklamaları şöyle:

“YAKIN ZAMANDA CUMHURBAŞKANIMIZ SİZLERLE BİRLİKTE OLACAK”

“493 gündür burada, her biri bir izzet ve insanlık mücadelesi veriyorsunuz.

Ben buraya milletimizin bu yaptığınız mücadele karşısında desteği var, duası var, saygısı var.

İnsanlık tarihinin en onurlu mücadelesini ortaya koyuyorsunuz.

Sayın Cumhurbaşkanımıza burada olacağımızı ifade ettiğimde hem selamlarını, hem muhabbetlerini hem de sabır ve mukavvemet diliyorlar. Bir şey daha söyledi inşallah yakın zamanda sizlerle birlikte olacak.

Eşi Hanımefendi Emine Hanım, sizinle ilgili o kadar güzel, onurlu cümleler etti ki. Bu şu demek; her birimizin kalbi beraberdir demektir.

Bugün burada 185 aile oldunuz. Siz sadece 185 aile değilsiniz. Bu meselede sıkıntı çeken, ıstırap duyan aileler değilsiniz. Öyle güçlü bir işin altına imza atıyorsunuz ki.

Terör örgütünün aklını çelmek istediği gençlerimize siz bu çadırdan sahip çıkıyorsunuz.

243 aile 2020’de evladıyla kucaklaştı. 22 aile buradaki 185 aileden evladıyla kucaklaştı. Bunun her birinde sizin emeğiniz var.

Ezan şahit olsun ki burada her durduğunuz dakika duadır.

Sizlere ne kadar müteşekkir olsak azdır. Allah sizden razı olsun.

Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Hiç merak etmeyin.

“MASKELERİNİ DÜŞÜRDÜNÜZ, DÜŞÜRMEYE DEVAM EDİYORSUNUZ”

Hiç yalnız değilsiniz. Burada kim size hakaret ediyorsa, İçişleri Bakanı olarak söylüyorum, hakkından gelmeyen namerttir. Hesabını bin kere sorarız. Siz bizim iki gözümüzsünüz. Size kem söylenmesine tahammül edemeyiz, kendimize söylenmiş kabul ederiz.

Terör örgütünü bitiriyoruz. Tüm çocukları bunların elinden alıp evlatlarınızla sizi buluşturacağız. Biz onların zihinlerini kendi kafalarına hapsedeceğiz.

Her alanı istismar etmeye devam ediyorlar. Sizler bu istismar maskelerini düşürdünüz, düşürmeye devam ediyorsunuz.

Sizi duymayanlara, vicdanlarını size kapatanlara, Ankara’da Meclis’te afilli afilli cümleler edip de buradaki anneleri hissetmeyenlere buradan tekrar sesleniyorum; Her şeyi bir kenara bırakın, Allah için ana yüreğinize, Allah için baba yüreğinize danışın da buradaki insanların karşı karşıya kaldığı zulmü bir kez hissedin. Lanet olsun sizin siyasetinize, lanet olsun siyaset anlayışınıza, lanet olsun efendilerinizin size vermiş olduğu talimatlardan ayrılmamak için ortaya koyduğunuz o bağlılığa. Bağlılığınız anneler, evlatları olsun, bu millete olsun.

Biz büyük bir milletiz. Bu milleti ayırmaya kimsenin gücü yetmez. Siz o kadar büyük bir iş yapıyorsunuz ki bu terör örgütü sona erdiğinde, bu listenin başına konacak insanlar sizlersiniz. Allah razı olsun denilecek.

HDP’nin istismarları sona ermiştir. Yalanları ortaya çıkmış. Maskeleri bir bir dökülmüştür. İnşallah birlikte bunu gerçekleştireceğiz.

Çocukları annelerin kucağından alıp terör örgütüne katanlara hesabını soracağız, sormaya da devam edeceğiz.

Sizlerle beraber olmaya devam edeceğiz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.