Bakan Soylu’dan Denizli Depremi Açıklaması

Dün Denizli'de depreme gelen 6 büyüklüğündeki depremin ardından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bölgeye giderek, incelemelerde bulundu. Soylu incelemeler sonucu depremin bilançosunu açıkladı.

Denizli’de en büyüğü 6 şiddetinde olan onlarca depremin meydana gelmesi üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan SoylU, depremin bilançosunu basın mensuplarına aktardı.


Denizli Bozkurt Hükümet Konağı önünde açıklamalarda bulunan Soylu, 330 evde hasar meydana geldiğini, depremde yaralanan 3 kişinin de hastanede tedavilerine devam edildiğini açıkladı.

3 KİŞİNİN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Depremin şiddetine göre hasarın az olmasına şükredilmesi gerektiğini belirten Soylu sözlerine şöyle devam etti,” Bir çok bölgeden olay yerine AFAD ekipleri sevk edildi, ve bölgeye 80’nin üzerinde çadır kuruldu, hala da kuruluyor. 330 ev hasar görmüş bunlardan 52’si ağır hasarlı. Deprem sonrası hastaneye başvuran 81 vatandaşımızın 77’si taburcu oldu, 3 kişinin ise tedavisi sürüyor”.

”EVLERİNİZE GİRMEYİN”


İçişleri Bakanı 6 büyüklüğündeki depremin ardından 83 artçı sarsıntı meydana geldiğini açıklayarak vatandaşlardan evlerine girmemelerini istedi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı