adplus-dvertising

Bakan Soylu’dan ‘Cemevlerine planlı provokasyon’ açıklaması!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da iki gün önce cemevleri ile Alevi dernek ve vakıflarına yönelik düzenlenen saldırıyla alakalı, “Muharrem Ayı’nın birinci gününde 3 cemevine yönelik alçakça provokasyona dair elde edilen bütün bilgiler, yargıya intikal ettirilerek, birliğimizi hedef alan bu ‘Planlı Provokasyon’ en ağır biçimde cezalandırılacaktır” açıklamasında bulundu.
Takip et
Bakan Soylu’dan ‘Cemevlerine planlı provokasyon’ açıklaması!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da iki gün önce cemevleri ile Alevi dernek ve vakıflarına yönelik düzenlenen saldırıyla alakalı sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Saldırıyı, planlı provokasyon olarak niteleyen Bakan Soylu, suçluların en ağır biçimde cezalandırılacağını söyleyerek şu ifadelere yer verdi:

Bakan Soylu’dan ‘Cemevlerine planlı provokasyon’ açıklaması!

“3 gün önce, Eski Türkiye’nin bir alışkanlığı ile karşılaştık. Muharrem Ayı’nın birinci günüde üç Cemevi’ne yönelik alçakça provokasyonla karşılaşmamıza karşın; Eski Türkiye’den farklı olarak bu planlı provokasyon faili meçhul kalmadı. Toplumumuzun bütün kesimleri tarafından lanetle karşılanan bu planlı provokasyon, milletimizin ‘Birlik Duvarına’ çarptı. Cumhurbaşkanımız liderliğinde hükümetimiz göreve geldiği ilk günden itibaren, herkesin kendisini ifade edebildiği Türkiye adımlarında; yalnızca son 2 senede bin 585 cemevi ziyaret edildi. 8 bin 600 talebin 5 bin 600’ü karşılandı. Öte Yandan birçok adım ve ülkemizin her tarafında oluşan kardeşlik iklimi, tam da Muharrem Ayı’nın ruhuna uygun anlayışla bu karanlık ellerin menfur emelleri engellenmektedir. Soruşturma derinleşmiş, yeni gözaltılar yapılmış ve Eski Türkiye’nin ayak izlerine rastlanılmıştır. Elde edilen bütün bilgiler, yargıya intikal ettirilerek birliğimizi hedef alan bu ‘Planlı Provokasyon’ en ağır biçimde cezalandırılacaktır.”

Bakan Soylu’dan ‘Cemevlerine planlı provokasyon’ açıklaması!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.