Bakan Soylu ve Pakdemirli’den Bursa’daki sel felaketine ilişkin açıklama

Bakan Süleyman Soylu ve Bekir Pakdemirli, Sel baskınında felaketi yaşayan Bursa'daki zarar gören köyler için 1 milyon TL'ye yakın destek verileceğini belirtti. Çalışmaların devam ettiğini belirten Soylu, kayıp kişilerin aramalarına devam edildiğini vurguladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Bursa’da Dudaklı köyünde selin meydana geldiği bölgede açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu’nun açıklamalarından satır başları:

Dün akşam saat 19,00 itibariyle şiddetlenen yağışta, burada bir vatandaşımız Kader kızımız yaşamını yitirdi. Biraz sonra da cenazesini kılacağız. Öbür tarafta da aynı aileden 4’ü baba-kız ve torun olmak üzere; 4’ü dereye kapıldı ve aynı zamanda da 4’ü bulundu. Fakat bir tanesindeki arama kurtarma çalışmaları devam ediyor

Hem ilk etapta arama kurtarma ekiplerimiz müdahale ettiler. Sonrasında JAK timleri ve AFAD ekiplerinin arama kurtarma ekipleri geldiler. Kader Akbaba Dudaklı mahallesindeydi.

Başımız sağ olsun. Derya’nın da araması devam ediyor. Duamız şu canlı bir biçimde ulaşabilmek.

İnsansız keşif uçaklarımız, ekiplerimiz aramalara devam ediyorlar.

Hasar tespit çalışmaları devam etmektedir. Bütün ekiplerimiz çalışmaktadırlar. Hem de yaraların sarılması için lüzumlu adımlar atılmaktadır. Biz de dün gece köylülerle konuştuğumuzda yaşamlarında bu şekilde bir şey görmediklerini, yukarıdan aşağıya dağdan geldiğini; hem muhtarımızla hem buranın sakinleriyle yapmış olduğumuz değerlendirmelerde bugünden sonra lüzumlu önlemler alınacak. Ama burasıyla alakalı ben de sordum. Kanalizasyon var, altyapı var. Ama çok şiddetli yağış olunca ara sıra taşıyamıyor.

BAKAN PAKDEMİRLİ: 1 MİLYON LİRAYA YAKIN DESTEK

Bakan Pakdemirli açıklamasında, ‘Herkes sahada, zarar gören köyler için çalışma yapılıyor. 1 milyon TL’ye yakın destek vereceğiz’ şeklinde konuştu. Meteorolojik uyarılara dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Bakan Pakdemirli, ‘Dere yataklarında hala riskli bölgeler var. Kesinlikle ve kesinlikle dere yataklarında yerleşim, ev cinsinde birşey olmamalı’ şeklinde konuştu.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı