adplus-dvertising

Bakan Soylu: ‘Türkiye’de şu an 120 terörist kaldı’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Allah’ın izniyle Cumhuriyetin 100. senesinde 29 Ekim 2023’te Türkiye’yi terörden temizleyeceğiz. Türkiye’de şu an 120 terörist kaldı. Türkiye’nin gelecek nesilleri bir daha Amerika ve Avrupa tarafından terörle imtihan edilmeyecektir” şeklinde konuştu.
Takip et
Bakan Soylu: ‘Türkiye’de şu an 120 terörist kaldı’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şile’de 62 mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Düzenlenen programa Bakan Soylu’nun yanı sıra İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı da katılım sağladı. Muhtarlarla düzenlenen görüşme sonrası Bakan Soylu, Muharip Gaziler Derneği’ne ziyarette bulundu. Soylu, gazilerle sohbet etti. Program çerçevesinde ilçe sakinleriyle de bir araya gelen Soylu açıklamalardan bulundu. Tahıl koridoru konusuna değinen Soylu, “Onlar bizi sevdikleri için değil, zora düştüler. Önümüzdeki kış gıdasız kalacaklar diyerek korktular ve ürktüler. Rusya ve Ukrayna arasındaki sorunu çözmek için Tayyip Erdoğan’dan destek istediler. Aksi takdirde ne bizim geleneklerimize ne dinimize tahammül etmiyorlar” diyerek konuştu.

“Türkiye’de şu an 120 terörist kaldı”

Terörün önümüzdeki sene bitirileceğine değinen Bakan Soylu, “Senelerce Karadeniz’e sızıp oradaki insanları tehdit eden terör örgütü üyelerinin hepsini temizledik. Artık Karadeniz tertemiz. Bizim zorlandığımız mühim yerlerden birisi olan Tendürek Dağı terör örgütünden temizlendi. Amanoslar dediğimiz bu hattın her biri artık tertemiz. Allah’ın izniyle Cumhuriyetin 100. senesinde 29 Ekim 2023’te Türkiye’yi terörden temizleyeceğiz. Türkiye’de şu an 120 terörist kaldı. Bir tek terörist bırakmadan ülkemizi tertemiz hale getireceğiz. Zeytindalı Harekatı’nda Amerika ‘buraya giremezsiniz’ şeklinde konuştu. Avrupa’nın tüm başkentleri ‘Siz Afrin’e giremezsiniz’ şeklinde konuştu. Bizim derdimiz Hakkari’nin ucundaki karşı alana Hakurk diyerek bir bölge var. Irak’ın Hakurk bölgesi. O bölgeyi terör koridoru yapacaklardı. Eğer Tayyip Erdoğan cesaretli olmasaydı biz oraya giremezdik. Amerika ve Almanya siz o bölgeye girerseniz bizim tanklarımızı kullanamazsınız dediğinde kendi mühimmatımız ne kadar yetecek diyerek endişe ettik. Bu ülkenin altyapısı ve sanayisi artık öyle bir noktaya gelmişti ki bir aylık süreç içerisinde Amerika ve Avrupa’nın bize verecek olduğu mühimmatı, bizim genç mühendislerimiz, ‘Siz merak etmeyin biz yapacağız’ dediler. Bizi yarı yolda bırakmadılar. Kendi mühimmatlarımızı yaparak bizlere teslim ettiler. Biz orada şu an terör örgütünü temizledik. Cerablus’ta Azez’de terör örgütünü temizledik. Bu ülkenin tüm güvenlik kuvvetleri ahdetmiştir. Türkiye’nin gelecek nesilleri bir daha Amerika ve Avrupa tarafından terörle imtihan edilmeyecektir” şeklinde konuştu.

“Önümüzdeki kış gıdasız kalacaklar diyerek korktular ve ürktüler”

Sözlerine devam eden Bakan Soylu, “Tayyip Erdoğan 21. yüzyılın başında iktidara geldiğinde geçmişte yaşanılan problemleri deneyimleyen bir milletin evladı olarak geldi. Bize Amerika parmak sallıyordu. Cumhurbaşkanımız bir kaç gün önce Malazgirt’te 16 ilin valisi ile toplantı yaptı. Tek tek isteklerini aldı. Hakkari’de 2016 ile 2019 seneleri arasında hiçbir öğrenci tıp fakültesini kazanamadı. Huzuru bulunca 2020 senesinde 4 çocuk, 2021’de 19, 2022’de 26 çocuk Tıp Fakültesini kazandı. Eğer biz o çocuklara o olanak ve huzuru sağlamazsak, Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa kandıracaklar ikna edecekler. Çocukları dağa çıkaracaklar. Çocukların dağa çıkabileceği herhangi bir zemin bırakmadık. Amerika Avrupa yedi dünyayı bir araya getirsen şu gıda krizi için Tayyip Erdoğan’a bel büker miydi? Bükmezdi. Eğer bu problemi çözemeyecek olsaydık bize bel bükerler miydi? Irak’ı nasıl demokrasiye kavuşturmuşlarsa demokrasi getireceklermiş. Suriye’ye nasıl karıştırdılarsa Türkiye’de senelerdir çomak sokmak istiyorlar. Onlar bizi sevdikleri için değil zora düştüler. Önümüzdeki kış gıdasız kalacaklar diyerek korktular ve ürktüler. Rusya ve Ukrayna arasındaki sorunu çözmek için Tayyip Erdoğan’dan destek istediler. Aksi takdirde ne bizim geleneklerimize ne dinimize tahammül etmiyorlar. Çünkü biz doğruları söylüyoruz.” diyerek konuştu.

Bakan Soylu: ‘Türkiye’de şu an 120 terörist kaldı’

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.