adplus-dvertising

Bakan Soylu, ‘Tendürek Dağı çok uzun yıllar sonra ilk kez terörden arındırıldı’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Eren Abluka-32′ Operasyonuyla alakalı konuşarak, “Tendürek Dağı çok uzun seneler sonra ilk defa terörden arındırıldı. Elbette onu öyle tutmakta bir sorumluluktur, onu da öyle yapacağız. Tendürek Dağı’n en tepesine bir üst bölgesi kuruyoruz” şeklinde konuştu.
Takip et
Bakan Soylu, ‘Tendürek Dağı çok uzun yıllar sonra ilk kez terörden arındırıldı’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 500 destek AFAD gönüllüsünün sertifika törenine katıldı. Bakan Soylu, törenin sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

“Tendürek Dağı çok uzun seneler sonra ilk defa terörden arındırıldı”

Eren-32 Abluka operasyonuyla alakalı konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Öncelikle kahraman jandarmamıza, istihbaratı ile çalışan emniyetimize tüm oradaki kahramanlarımıza minnetlerimizi ifade ediyoruz. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Eren-32 Abluka operasyonunda bundan iki gün önce 3 terörist, 1’i ölü, 2 yeşil kategori sağ olarak ele geçirildi. Hakikaten bunu bildirirken de orantısız güç kullandığımızı söylemiştik. Sonrasında istihbarata devam ederek teröristlerin de yer göstermeleriyle iki terörist daha etkisiz hale geldi. Böylece Tendürek Dağı çok uzun seneler sonra ilk defa terörden arındırıldı. Elbette onu öyle tutmakta bir sorumluluktur, onu da öyle yapacağız. Onu tutmak için geçen seneden hemen önce Tendürek Dağı’n en tepesine bir üst bölgesi kuruyoruz. Yolunu yapmıştık. Üst bölgesi kurulma çalışmaları tamamlandı. 1,5-2 ay içerisinde yazın kışın, milletimize şunu ifade etmek istiyorum. Yalnızca Tendürek Dağı’nda teröristle mücadele değil, orası çok hakim bölgedir. Gerek göçmen kaçakçılığı olsun, gerek sınırdaki kaçakçılıklar olsun, gerekse uyuşturucu kaçakçılığı olsun. Tüm bunları önleyecek çok kuvvetli bir üst bölgesini de orada tuttuk. Üst bölgesinin yapımını 1,5-2 ay içinde bitiyor” şeklinde konuştu.

“Cumhuriyetin 100. Senesinde içerde bir tek teröristin kalmadığı haberini milletimize vereceğiz” Amanosların tamamen teröristlerden temizlendiğini belirterek konuşmasını sürdüren Bakan Soylu, “Amanoslar tamamen temizlenmişti. Amanoslar dediğim Hatay’dan Adıyaman’a kadar olan bir hattan bahsediyorum. Yakın zamanda İnşallah Türkiye’mizin mühim bir bölgesini daha temizlenme haberini İnşallah milletimize vermek nasip olur. Hem içerde hem dışarda Türkiye Cumhuriyeti devleti bütün yeteneği ve kapasitesiyle büyük bir mücadele ortaya koyuyor. Milletimiz bize itimat etsin, inşallah cumhuriyetin 100. Senesinde içerde bir tek teröristin kalmadığı haberini milletimize vereceğiz” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.