adplus-dvertising

Bakan Soylu: ‘Polisimize karşı girişilen davranışın bedeli ağır olacaktır’

İstanbul’da polise yumruk atan DBP’li Saliha Aydeniz’le alakalı konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Polisimize karşı girişilen davranışın bedeli ağır olacaktır. Yalnızca durmak suretiyle yasadışı bir terör gösterisini önlemeye çalışan bir polisimize karşı yapılan bu davranışın bedeli ağır olacaktır” şeklinde konuştu.
Takip et
Bakan Soylu: ‘Polisimize karşı girişilen davranışın bedeli ağır olacaktır’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanı Soylu, Jandarma Teşkilatının 183’üncü kuruluş yıldönümü sebebiyle Jandarma Heyetini kabul etti. Bakanlık Makamında düzenlenen kabulde konuşan Bakan Soylu, Afrin’de silahlarıyla beraber teröristlerin yakalandığı açıklayarak, “Afrin’e bu ülkenin Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde tezkere alıp, tekrarında göreve devam etme arzusunu ortaya koymak istediğinde bu ülkenin ana muhalefet partisi ‘siz buraya gidemezsiniz’ şeklinde konuştu. Şu anda Afrin’de Amanos’lara sızmak isteyen teröristleri, silahlarıyla beraber arkadaşlarımız ele geçirdi. Afrin’de güveliği sağamasak bu teröristler Amanos’lara sızar. Zihinleri, burunlarının önünü dahi göremeyecek olanlara tavsiyemiz şudur; Lütfen bu ülkenin ve milletin menfaatlerine odaklanın” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu: ‘Polisimize karşı girişilen davranışın bedeli ağır olacaktır’

“Bunlar milletvekili değil, yüz karasıdır”

Terör örgütü elebaşı Duran Kalkan’ın talimatıyla yapılması planlanan yasadışı yürüyüşe izin verilmediğini söyleyen Bakan Bakan Soylu, “Duran Kalkan’ın talimatıyla harekete geçen milletvekilleri; kimliklerini, yozluklarını, aşağılıklarını bu millete yansıtmayı biz temizlemeden terörle mücadelemiz sona ermeyecektir. Bunlar milletvekili değil, yüz karasıdır. Duran Kalkan talimat verdi. Tam bir aydır HDP denen PKK’nın siyasi uzantısı, ‘acaba biz Gemlik’te sözde tecride karşı, Öcalan’a yönelik destek yürüyüşü yapabiliriz’ anlayışında oldu” diyerek konuştu.

Bakan Soylu: ‘Polisimize karşı girişilen davranışın bedeli ağır olacaktır’

“Polisimize karşı girişilen davranışın bedeli ağır olacaktır”

İstanbul’da polise yumruk atan DBP’li Saliha Aydeniz’le alakalı konuşan Bakan Soylu, “Şunu ifade etmek istiyorum, polisimize karşı girişilen davranışın bedeli ağır olacaktır. Yalnızca durmak suretiyle yasadışı bir terör gösterisini önlemeye çalışan bir polisimize karşı yapılan bu davranışın bedeli ağır olacaktır” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.