Bakan Soylu İstanbul’a Kayyum Kararını Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde bir gazetecinin sorduğu "İstanbul'a kayyum atanır mı?" sorusuna "Pazar günü açıklayacağım" cevabını vermişti. CNN Türk'teki Hafta Sonu programına katılan ve Hakan Çelik'in konuğu olan Soylu, merak edilen sorunun cevabını verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir gazetecinin kendisine sorduğu “İstanbul’a kayyum atanır mı?” sorusunun yanıtını verdi. CNN Türk’te yayınlanan Hafta Sonu programında Hakan Çelik’in konuğu olan Soylu, merak edilen sorunun yanıtını verdi.


Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde “İstanbul’a kayyum atanır mı?” sorusuna, “Pazar günü açıklayacağım. Sonuçta belediye işi şov işi değildir. Eğer bir israf söz konusuysa, bunlar kamu zararı olabilecek şekilde görülür. Kamu zararına bir tutum söz konusuysa, bu da bizim sorumluluğumuzdur” ifadelerini kullanmıştı.

“İSTANBUL VE ANKARA İÇİN SÖZ KONUSU DEĞİL”

CNN Türk’te yayınlanan Hafta Sonu programında Hakan Çelik’in konuğu olan Bakan Soylu, merak edilen “İstanbul’a kayyum atanacak mı?” sorusuna şu sözlerle yanıt verdi: “İstanbul haziran ayında bir karar verdi. Bu karar hem hukuki hem de demokratik bir karardır. Belediye başkanı elde ettiği imkan ve bütçeyle, mali değerlere müşterek hizmetlerini burada görür. Halk, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin vereceği hizmetin standardını yükselt der. Başıma bir problem geldiği zaman çözmeye çalış, gelecek ihtiyaçlarımı karşılamak için yatırım yap der. Belediye yönetimi ülke yönetmek için seçilmez. Belediye kendi işini yapar. Halk bunu değerlendirir. Belediyeler önemli yerlerdir. Burada gayret göstermek gerekir. Türkiye politikalarına müdahale etmeye hevesli olabilirsiniz. Hedefleriniz de olabilir. Bunlar demokrasinin nimetidir. Ama önce işinizi yapacaksınız. Bu yapılanlar belediye başkanını aşan hareketlerdir. Bunu ben değerlendiremem, bunu halk değerlendirir. Biz doğuda teröre karşı bir mücadele ortaya koyuyoruz. İstanbul’un belediye başkanını da bir İçişleri Bakanı olarak uyarırım. Benim de değerlendirme yapmaya hakkım var. Fakat, İstanbul’u kimin yöneteceğine tabii ki halk karar verir. Bizim açımızdan İstanbul ve Ankara için söz konusu değil.”

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı