adplus-dvertising

Bakan Soylu duyurdu! 4 ilde Eren Abluka 18 operasyonu başlatıldı!

Terör örgütü PKK’ya yönelik 4 ilde “Eren Abluka Sonbahar Kış-18” operasyonu başlatıldı. Süleyman Soylu, Diyarbakır, Bingöl, Muş ve Batman'da "Eren Abluka Sonbahar Kış-18 Şehit Jandarma Teğmen Hubeyib Turan Operasyonu"nun başlatıldığını söyledi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu operasyona 3650 personelin katıldığını açıkladı.
Takip et
Bakan Soylu duyurdu! 4 ilde Eren Abluka 18 operasyonu başlatıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eren Abluka Sonbahar-Kış 18 Şehit Jandarma Teğmen Hübeyib Turan operasyonu; Diyarbakır, Bingöl, Muş ve Batman illerinde 19 Tabur, 253 Tim, 28 PÖH Timi ile toplam 3650 personelle eş zamanlı olarak başlatıldı.

İçişleri bakanı Süleyman Soylu açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Cudi Dağı Tuşimiya bölgesinde uzun zamandan beri takibinde olduğumuz teröristleri Eren 17 Kış-Abluka Operasyonu’nda etkisiz hale getirdik. Bu sektörde temizlenmeye muhtaç bir sektör. Burada geçen yıl, bu yıl ve ondan önceki yıl 300 milyon kök kenevir buradan ele geçirildi. Önce terör örgütünün finansmanını burada kuruttuk, şimdi buradaki bütün varlığını kurutacağız. Bu harekat başladı, bitiş tarihi burada tek bir terörist kalmayıncaya kadar devam edecek. Kışın olması, kar olması, bizi hiçbir şekilde etkilemeyecektir.

İmha anlayışıyla ortaya koyduğumuz büyük bir mücadele gücü ile devam ediyoruz. Karadeniz’den Amanos’a kadar. En son Allah nasip etti. Kahramanlarımızın gerçekleştirdiği Eren 17 son baha kış operasyonunda Cudi dağında uzun zamandan beri takibinde olduğumuz. Eren 17 operasyonunda çok sayıda terörist etkisiz hale getirmiş olduk.

EREN ABLUKA 18 OPERASYONU

Tek bir terörist kalmayana kadar harekat devam edecek. Diyarbakır, Batman ,Bingöl ve Muş kırsalında başlatıldı. Dualarımız kahramanlarımızla birlikte. Bizim evlatlarımız her şeyi başardılar bunu da başaracaklar. Milletimize sözümüz devam etmektedir.

Bu bölgede 21- 24 arasında bir terörist olduğunu biliyoruz. Bazen farklı bölgelere kayış söz konusu olabiliyor.

3650 PERSONEL KATILIYOR

Bakan Soylu, incelemelerde bulunduğu Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalındaki Vali Aydın Arslan Üs Bölgesi’nde yaptığı açıklamada, “Eren Abluka Sonbahar Kış-18 Şehit Jandarma Teğmen Hubeyib Turan Operasyonu”na 3650 personelin katıldığını belirtti.

“TEK BİR TERÖRİST KALMAYINCAYA KADAR DEVAM EDECEK”

İçişleri Bakanı Soylu, operasyonun, harekat bölgesinde bir tek terörist kalmayıncaya kadar devam edeceğini belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.