Bakan Soylu Açıklamıştı! 12 Şüpheli Gözaltına Alındı

Bakan Soylu geçtiğimiz hafta yaptığı konuşmada yeni ByLock kullanıcıları var demişti. İzmir merkezli operasyonlarda 12 şüpheli gözaltına alındı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz hafta yaptığı konuşmada, yeni ByLock kullanıcıları var demişti. Bu hafta İzmir merkezli 5 ilde, FETÖ’ye yönelik olarak yürütülen operasyonlarda 25 şüpheliden 12’si gözaltına alındı.


İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafında, FETÖ’ye yönelik olarak yürütülen operasyonlar devam ediyor. Örgütün gizli haberleşme programı olarak bilinen ByLock’u kullandığı tespit edilen 25 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Bu karar kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri; İzmir, Bursa, Kütahya, Kocaeli, Muş ve Çorum’da eş zamanlı operasyon başlattı. Yapılan operasyonlarda 12 şüpheli gözaltına alınırken, diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta yeni ByLock kullanıcıları olduğuna dikkat çeken Soylu, “ByLock’ta daha önce kullanıcısı tespit edilememiş 25 bin 149 ID’nin kullanıcısı tespit edilmiş, 1387’si kamuda aktif görevde olan 7 bin 694 şahıs belirlenmiştir. ByLock kullanıcısı olmayan ancak ByLock kullanıcısı şahıslar arasındaki mesaj ve mail içeriklerinden örgütle irtibat ve iltisaklı olduğu belirlenen, 679’u kamuda halen görevde 2 bin 341 kişi tespit edilerek bilgiler yine ilgili Cumhuriyet başsavcılıkları ile paylaşılmıştır.” ifadelerini kullanmıştı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı