Bakan Pekcan’dan Esnaf Ve Sanatkalara Sicil Affı Sinyali

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda sicil affı ile ilgili açıklama yaptı. Tekrar gündeme getirileceğini söyledi.

Ticaret Bakanı olan Ruhsar Pekcan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığın bütçesi üzerindeki görüşmelerde milletvekillerinin sorularına yanıt verdi. Esnaf ve sanatkarlarla ilgili sicil affı çıkarılması sorusunu da cevaplayan bakan, bu konunun tekrar gündeme getirileceğini söyledi. Konu ile ilgili soruya cevabını, “Sicil affı bizim tek başına alabileceğimiz bir karar değil. İlgili bakanlıklarımızla bunu daha önce de konuştuk, tekrar gündeme getiririz.” dedi.

“KREDİ KARTI YÜZÜNDEN YASAL TAKİBE DÜŞEN 3 MİLYON VATANDAŞ VAR”

CHP’nin Adana Milletvekili Ayhan Bulut genel kurulda açıklama yaptı ve resmi kurumlardan aldığı rakamlara yer vererek, sadece kredi kartı borcu yüzünden yasal takibe düşen 3 milyon vatandaşın bulunduğunu aktardı. Türkiye’de esnafından çiftçisine vatandaşların borç batağına saplandığını ifade eden Barut, “Borçlarını ödeyemeyen, icralık olan, kredi batağına düşen ve büyük bir bunalım yaşayan herkes çözüm istiyor.Ülkemizde kredi ve kredi kartı kullanan ama ödeyemediği için ve çeklerinin arkasını yazdırdığı için söz konusu kara listeye düşen, temerrüde düşen ve icralık olan 12 milyon 500 bin kişinin olduğu ifade edilmektedir. Ekonomik krizin yaralarını sarmamız gerekiyor.” dedi.

Bakan Pekcan’dan Esnaf Ve Sanatkalara Sicil Affı Sinyali

Kara liste konusu hakkında İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun da geçtiğimiz haftalarda, af teklifinde bulundu ve 8 ay içinde ödeyen ya da yeniden yapılandıranların kara listeden çıkarılmasını talep etmişti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı