adplus-dvertising

Bakan Özer’den ‘Akademik Gelişim ve Kariyer Planlama Toplantısı’na sürpriz ziyaret

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Hedef 2022 projesi bünyesinde Van’da gerçekleştirilen ‘Akademik Gelişim ve Kariyer Planlama Toplantısı’na katılan Doğu ve Güneydoğu Bölge Koordinatörlerine sürpriz bir ziyaret yaptı. Bakan Özer, öğretmenlerle sohbet ederek kariyer basamakları eğitimleri ve yazılı sınava ilişkin önerilerini dinledi.
Takip et
Bakan Özer’den ‘Akademik Gelişim ve Kariyer Planlama Toplantısı’na sürpriz ziyaret
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Öğretmenlerin gelecek eğitimlerde içeriklerin farklılaştırılarak mesleki gelişimle alakalı daha çok eğitime yer verilmesi ve sınav taktiğine ilişkin önerilerini alan Bakan Özer, maksatlarının öğretmenlerin koşullarını daha iyi noktaya taşımak olduğunu söyleyerek, önerileri değerlendireceklerini ifade etti.

Takvime göre 18 Temmuz’da başlayan uzman öğretmenlik eğitimleri 5 Eylül, başöğretmenlik eğitimleri ise 19 Eylül’de tamamlanacak. Yazılı sınav müracaatları 26 Eylül-03 Ekim 2022 tarihleri arasında alınacak ve sınav neticeleri 12 Aralık 2022 tarihinde duyurulacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, eğitimlerin tamamlanmasının sonrasında eylül ayında yazılı sınava yönelik örnek soru kitapçığı yayımlayacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.