adplus-dvertising

Bakan Özer: “Kütüphanelerdeki kitap sayısını 70 milyona çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Gaziantep’te 350 bin kitabın dağıtım törenine katıldı. ‘Kütüphanesiz Okul Kalmasın’ kampanyasıyla 2 ayda Türkiye’de 16 bin 361 kütüphane açıldığını söyleyen Bakan Özer, “Bugün o proje öncesindeki 28 milyon olan kütüphanedeki kitap sayısını 70 milyona çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.
Takip et
Bakan Özer: “Kütüphanelerdeki kitap sayısını 70 milyona çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde, Milli Eğitim Bakanlığı, Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesince gerçekleştirilen “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi çerçevesinde 350 bin kitabın dağıtım töreninde konuştu.

Bakan Özer: “Kütüphanelerdeki kitap sayısını 70 milyona çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

“28 milyon olan kütüphanedeki kitap sayısını 70 milyona çıkardık”

Milli Eğitim Bakanlığı olarak öğrencileri yalnızca akademik becerisiyle kuvvetli değil aynı zamanda kültür, sanat, spor alanında kuvvetli gençler yetiştirmek için çabaladıklarını söyleyen Bakan Özer, “Nereden geldiğimizi ve nereye gittiğimizi bilsinler. Devletini, değerlerini bilsinler. 26 Ekim 2021 tarihinde Saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendi himayesinde çok mühim bir proje başlattık. ‘Kütüphanesiz Okul Kalmasın’ kampanyasıyla 2 ay gibi kısa zamanda Türkiye’de 16 bin 361 kütüphane açtık. Bugün o proje öncesindeki 28 milyon olan kütüphanedeki kitap sayısını 70 milyona çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün 350 bin kitap gençlerle buluşacak. Rastgele kitaplar değil, gerçekten bu ülkenin gönül coğrafyasında yer etmiş olan aydınların, sanat adamlarının kitaplarını öğrencilerimiz ücretsiz olarak alacaklar” ifadelerini kullandı.

“350 bin kitap dağıtacağız”

Beşeri sermayenin değerlenmesinin yolunun kitaplardan geçtiğini belirten Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, “Kitapların her birinde büyük bir tecrübe, bilgi ve yaşam var. Kendini bilme var. Bilmediğini bilmek var, bilmediğini öğretmek var. O yüzden ‘Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor, Ben Okuyorum Türkiye Okuyor’ şu anda bizim en büyük mottomuz. Onun için kitap gerekir. Bugün bu yaptığımız çalışma da hem dünya klasikleri hem Milli Eğitim Bakanlığımızın önerdiği kitaplar, hem bizim medeniyet kodlarımızdaki tüm yazarlarımızın kitaplarını kapsayan 350 bin kitabı dağıtacağız. Her okula öte yandan birer bilgisayar dağıtıyoruz. 600 bilgisayarın da o biçimde sayın valimle ortak bir biçimde bağışını yapacağız” diyerek konuştu.

Bakan Özer: “Kütüphanelerdeki kitap sayısını 70 milyona çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Kütüphanelere kitap vermek için Büyükşehir Belediyesiyle iş birliği içinde olduklarını aktaran Vali Davut Gül de, “Gaziantep’te kütüphanesi olmayan 335 okulun hepsine kütüphane yapıyoruz. Bu kütüphanelerin içerisinin zenginleşmesi için çeşitli çalışmalar oldu. 800 bin kitap bu kütüphanelere bağışlanmış oldu. Bugün 800 bin kitabın 350 bin tanesi veriyoruz” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.