Bakan Nureddin Nebati’den fiyatları düşürmeyen marketlere uyarı!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, AK Parti Grup Toplantısı ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bakan Nebati, kurdaki düşüşün fiyatlara yansıması ve marketlerin bu işi ağırdan almasına yönelik sorulara “Hazine ve Maliye Bakanlığı kendisini gösterecektir” cevabını verdi.
Takip et
Bakan Nureddin Nebati’den fiyatları düşürmeyen marketlere uyarı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bugün TBMM’de gerçekleşen AK Parti grup toplantısına katılan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sonra da milletvekillerine ekonomik gelişmeler konusunda sunum yaptı.

“DÜŞÜŞ, YAKIN ZAMANDA PİYASALARA YANSIYACAK”

Basına kapalı düzenlenen toplantıda Bakan Nebati, yeni ekonomik modelin detaylarına ilişkin milletvekillerini bilgilendirdi. Bakan Nebati’nin, milletvekillerine faizlerin ve dövizin düşmesinden sonra piyasaların rahatlayacağını, toplum olarak herkesin bu zor günlerde elini taşın altına koyması gerektiğini, ekonomik iyileşmelerin yakın zamanda piyasalara ve vatandaşa da yansıyacağını anlattığı söylendi.

“ANADOLU’YA GİDİP DİĞER SEKTÖRLERİ DİNLEYECEĞİZ”

Toplantının sonrasında AK Parti’li milletvekilleri ile kuliste sohbet eden Bakan Nebati, Meclis’ten ayrılırken gazetecilerin sorularını cevapladı. Nebati, kapalı toplantıya ilişkin, “Dün akşam TRT yayınında anlattıklarımı anlattık. Merkez Karar ve Yönetim Kurulu sunumumuz olacak sonrasında 4 Ocak’ta AK Parti İl Başkanları Toplantısı var. Ben devamlı toplumun içindeyim. İş dünyası ile toplantı yaptık. Anadolu’ya çıkacağız, öbür sektörleri dinleyeceğiz. Önce bir rahatlama, o gerçekleştirildi. Bundan sonra yapacağız şey, hep beraber çalışmak. ‘O’, ‘bu’, ‘sen’, ‘ben’ yok; hep birlikte” diyerek konuştu.

“BAKANLIK KENDİSİNİ GÖSTERECEK”

Kurda belli bir rahatlama sağlandığını söyleyen Bakan Nebati’ye gazetecilerden birisi “Bu düşüş gıda fiyatlarına yansıyacak mı? Ne zaman düşüş görülecek? Biraz ağırdan alıyorlar adeta” sorusunu yöneltti. Nebati ise bu soruya “Hazine ve Maliye Bakanlığı kendisini gösterecektir” cevabını verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.