Bakan Nureddin Nebati: MB eski Başkanı Durmuş Yılmaz hesap verecek!

MB eski Başkanı Durmuş Yılmaz'ın “dolara müdahale yapıldı” sözlerine Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den sert cevap geldi. Nebati, herhangi bir müdahalenin olmadığını ve yapılan açıklamanın spekülatif olduğunu söyleyerek Yılmaz'ın hesap vereceğini söyledi.
Takip et
Bakan Nureddin Nebati: MB eski Başkanı Durmuş Yılmaz hesap verecek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye’nin sıcak ekonomik gündemini TRT 1 ve TRT Haber ortak yayınında değerlendirdi.

Bakan Nebati, Merkez Bankası eski Başkanı ve İYİ Partili Durmuş Yılmaz’ın, “Piyasa Erdoğan’ın bu söylemlerini satın almadı, şu anda piyasaya kesin bir müdahale var. Gerçeği sabah göreceğiz. Bence kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu bir alım fırsatıdır. Başka bir şey değildir. Bence kaldığı yerden bu iş devam edecektir.” yorumuna cevap verdi.

Durmuş Yılmaz’ın hesap vereceğini belirten Bakan Nebati, “Cumhurbaşkanımız bir açıklama yapıyor ve bu açıklama piyasanın deyimiyle satın alınıyor. İnsanlar gece dövizlerini bozdurmaya başlıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nde Merkez Bankası’nda başkanlık yapmış olan bu beyefendi diyor ki ‘Bu bir müdahale ile yapılmıştır’. Hiçbir biçimde müdahale olmadı. Bu spekülatif değil de nedir? Bu beyefendi hesap verecek. Cumhurbaşkanımız kürsüden indiğinde düşmeye başlamıştı, çünkü bu köpüktü.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.