Bakan Mevlüt Çavuşoğlu ABD İçin İki Yüzlülük Yapıyorlar Dedi

ABD'nin Suriye politikasına dair eleştiriler getiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermeni tasarısı için "İki yüzlülük yapıyorlar." dedi.
Bakan Mevlüt Çavuşoğlu ABD İçin İki Yüzlülük Yapıyorlar Dedi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yaptığı konuşmada ABD’nin Suriye politikalarına dair eleştiriler getirdi. Bakan, ABD Temsilciler Meclisi tarafından kabul edilen Ermeni tasarısına yönelik olarak, “İki yüzlülük yapıyorlar.” dedi.

Ekonomi İşbirliği Teşkilatı (EİT) 24. Bakanlar Konseyi Toplantısı kapsamında, İET Genel Sekreteri ile ortak basın toplantısı düzenleyen Çavuşoğlu, ABD’deki Türkiye karşıtı tasarılara ilişkin konuştu ve “Çifte standart var, iki yüzlülük yapılıyor. Barış Pınarı Harekatı ile büyük oyunu bozduk.” ifadelerini kullandı. Ayrıca Çavuşoğlu, ABD’nin bu yaptırımlarla bir yere varamayacağını da sözlerine ekledi.

Bakan Çavuşoğlu, ABD’nin Suriye’de petrol rezervleri için bulunduğunu açıkça söylediğini belirterek, “YPG/PKK gibi terör örgütlerinin desteklendiğini biliyoruz. Suriye’nin zenginlikleri üzerinde hiç kimsenin hakkı yoktur. Buraya on binlerce kilometre öteden gelip de ‘Bu ülkenin petrol rezervlerini biz değerlendireceğiz’ demek uluslararası hukuka karşıdır. Buralar Suriye halkınındır.” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.