adplus-dvertising

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Esenler Gençlik Merkezi açılışına katıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bizler birileri gibi gençlere karamsarlık aşılamıyor, gençlerin güzel duygularını, yüreklerini istismar etmiyoruz. Gençlerimizle aramızdaki hukuk, muhabbet çok kuvvetli ve gençlerimizle aramıza bundan sonra da hiçbir şer ve fitne odağını sokmayacağız” şeklinde konuştu.
Takip et
Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Esenler Gençlik Merkezi açılışına katıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Esenler Belediyesinin gençlere özel olarak yaşama geçirdiği Esenler Gençlik Merkezi, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla hizmete açıldı. 15 Temmuz Millet Bahçesi’nin içine yapılan Esenler Gençlik Merkezi’nin açılışında sanatçı Tuğçe Kandemir konser verdi. Kadın ve erkek olmak üzere 2 ayrı bölümden oluşan Esenler Gençlik Merkezi; gençleri uzman eğitmenler gözetiminde sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlere yönlendirmek, onlara rehberlik ve danışmanlık yapmak, çeşitli aktiviteler içinde yer alarak sosyal beceriler kazanabilmelerini temin etmek maksadıyla 5 bin 351 metrekare kapalı alana inşa edildi. Merkezin içinde kütüphane, yüzme havuzu, spor salonu, oyun salonu, sosyal medya stüdyosu, seyir terasları, konferans salonu ve bowling salonu da yer alıyor.

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Esenler Gençlik Merkezi açılışına katıldı

“Gençlerimizle aramızdaki muhabbet çok kuvvetli, gençlerimizle aramıza hiçbir şer ve fitne odağını sokmayacağız”

Esenler Gençlik Merkezi’nin açılışında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Esenler, İstanbul’un en genç ilçelerinden biri. Gençliğiyle gurur duyan gençliğine hizmet etmekten heyecan duyan yönetim var. Bu gençlik merkezi başkanımızla, ekibiyle, bakanlığımızla çok güzel bir iş birliğinin neticesi. Gençlerimiz yalnızca Türkiye’nin değil, insanlığın umudu. Heyecanıyla, inancıyla gayretiyle, merhametiyle, yüreğiyle gençlerimiz gurur, aynı zamanda bir umut. Gençlerimizin yanında durmak, gençlerimizi yarınlara hazırlamak, bugünlerini kuvvetli kılmak da bizlerin vazifesi. Sayın Cumhurbaşkanımız genç odaklı siyasetin, hizmet siyasetinin lideri ve genç odaklı hizmet siyasetin eseri olarak da Türkiye’nin dört bir yanında gençlik merkezlerimizle, genç ofislerimizle, gençlik kamplarımızla birbirinden özel birbirinden donanımlı spor tesislerimizde stantlarından salonlarına, salonlarından havuzlarına, açık kapalı tenisiyle, basketboluyla, futboluyla, voleyboluyla her alandaki spor olanaklarına kadar gençlerimizin ve milletimizin emrindeyiz. Bir yanda tesisler yükselirken öbür yanda o tesislerin içinden bugünlerin, yarınların yıldız sporcularını, bilim insanlarını, kültür sanat insanlarını ve Türkiye’mizi, şanlı bayrağımızı en kuvvetli biçimde temsil edecek gençlerimizi yetiştirmeye devam edeceğiz. Bizler birileri gibi gençlere karamsarlık aşılamıyor, gençlerin güzel duygularını, yüreklerini istismar etmiyoruz. O yüzden gençlerimizle aramızdaki hukuk, muhabbet çok kuvvetli ve gençlerimizle aramızda bundan sonra da hiçbir şer ve fitne odağını sokmayacağız” diyerek konuştu.

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Esenler Gençlik Merkezi açılışına katıldı

“Bugün gençlik merkezimizin en büyüğünü açıyoruz”

Esenler’de genç nüfus oranının fazla olduğuna dikkat çeken Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Esenler, İstanbul’da en genç nüfusa sahip olan ilçelerin başında geliyor. Genç bir nüfusa sahip olduğumuz için gençlikle alakalı yapacağımız çalışmalar çok manalı ve değerli. Yürütmüş olduğumuz farklı projelerde bizim projelerimize dahil olan genç sayımız 30 bin. 2009 senesinde Esenler, İstanbul’da suç işleme oranında ilk üçteydi. Şu anda Esenler, İstanbul’da en az suç işlenen 4 ilçeden bir tanesi. Bu netice, bu çalışmaların verimi ve bereketi olarak gün yüzüne çıktı. İkinci büyük gençlik merkezimizi açtık. Esenler’in farklı yerlerinde 11’in üstünde gençlik merkezlerimiz var. Bugün en büyüğünü açıyoruz. Bu gençlik merkezinin özelliği bay ve bayan ayrı olarak, içerisinde her türlü spor kültür aktivitelerinin olduğu, gençlerin okuyup dinleti yapabileceği, her türlü özellikli etkinliği kendi içerisinde yapabileceği bir mekan” dedi.

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Esenler Gençlik Merkezi açılışına katıldı

“Can veririz ama vatan ve toprak vermeyiz”

Yunanistan’ın Türkiye’ye karşı olan tutumuna da değinen Başkan Göksu, “Biz çok büyük bir medeniyetin çocukları olduğumuz için bizim düşmanlarımız da büyük olur. O büyük düşmanlara karşı gücümüzü, istikametimizi her zaman belirli bir biçimde korumak zorundayız. Şu anda bir taraftan Akdeniz’de, bir taraftan Kuzey Irak’ta, bir taraftan Libya’dayız. Senelerce Azerbaycan’ın öz malı olan Karabağ’ımızı aldık. Şuanda Yunanistan’da bir takım sesler çıkıyor. Biz öyle bir milletiz ki kim hangi sesi çıkarırsa çıkarsın hiçbir zaman tutsak olmayız. Can veririz ama vatan ve toprak vermeyiz. Tutsak ve esir olmak kesinlikle bizim kitabımızda olmayan şeyler” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.