adplus-dvertising

Bakan Kurum, sele kapılan 22 yaşındaki gencin babasıyla görüştü

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kastamonu’da sele kapılan 22 yaşındaki gencin hacda bulunan babasıyla yaptığı telefon görüşmesinde, “Burada olağanüstü bir vaziyet var. Sayın Cumhurbaşkanımız sizi yıla de hacca gönderir. Burada durmak isterseniz sizi alıp buraya getirebiliriz” şeklinde konuştu.
Takip et
Bakan Kurum, sele kapılan 22 yaşındaki gencin babasıyla görüştü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kastamonu’nun Küre ilçesine bağlı İkizciler köyüne anne ve babasını hacca yolcu etmek gelen Recep Bakırcı (22), meydana gelen sel felaketinde Uzunöz deresinin taşmasıyla gözlerden kayboldu. 4 gündür arama çalışmalarının yoğunlaştığı bölgede araştırmalarda bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yetkililerden bilgi aldı. Burada dedesi Salih ve amcası Yaşar Bakırcı ile bir araya geldi, yapılan arama çalışmaları hakkında da aileye bilgi verdi. Bakan Kurum, Recep Bakırcı’nın hacda bulunan annesi Türkan ve babası İhsan Bakırcı’yı istemeleri vaziyetinde Suudi Arabistan’dan Kastamonu’ya getirebileceklerini söyledi.

Bakan Kurum, sele kapılan 22 yaşındaki gencin babasıyla görüştü

“Sayın Cumhurbaşkanı’mız sizi yıla de hacca gönderir”

Babası İhsan Bakırcı ile telefonda görüşen Bakan Kurum, “AFAD’ımız bütün ekiplerimiz Recep kardeşimizi arıyor. Eğer buraya gelmek isterseniz, sizi getirebiliriz. ‘Bu yıl hac çıktı, hakkımı kaybederim’ diyerek düşünmeyin. Burada olağanüstü bir vaziyet var. Sayın Cumhurbaşkanımız sizi yıla de hacca gönderir. Burada durmak isterseniz sizi alıp buraya getirebiliriz. ‘Yok efendim biz duralım, herhangi bir gelişmede gelelim’ derseniz burada kaymakam beye vekilimize iletirlerse ona da yaparız. Nasıl rahat edersiniz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.