adplus-dvertising

Bakan Kasapoğlu: ‘Farklı görüşleri masaya yatırdığımız önemli bir toplantı gerçekleştirdik’

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile beraber kulüp temsilcileriyle yaptıkları görüşmeyle ilgili, “Futbol gündemli bir toplantıydı. Onların bu anlamdaki problemleri, güncel meseleleri ve her şeyden önemlisi sporun, futbolun yarınları ismine her zamanki gibi ortak aklı ortaya koyan, farklı görüşleri masaya yatırdığımız bir mühim toplantı gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.
Takip et
Bakan Kasapoğlu: ‘Farklı görüşleri masaya yatırdığımız önemli bir toplantı gerçekleştirdik’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Hazine ile Maliye Bakanı Dr. Nurettin Nebati, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ve yönetimi, Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç ve beraberindeki kulüp temsilcileriyle Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde bir araya geldi.

Toplantının sonrasında Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bakan Kasapoğlu, “Futbol gündemli bir toplantıydı. Onların bu anlamdaki problemleri, güncel meseleleri ve her şeyden önemlisi sporun, futbolun yarınları ismine her zamanki gibi ortak aklı ortaya koyan, farklı görüşleri masaya yatırdığımız bir mühim toplantı gerçekleştirdik. Bu vesileyle bütün katılımcılara teşekkür ediyorum. Türkiye’nin en büyük spor manasında hedeflerinden biri olan spor kulüpleri ve federasyonları kanununu parlamentomuz geçtiğimiz aylarda hepsinin mutabakatıyla kanunlaştırdı. Burada başlayan bir açılım var. Hem finansal hem idari manada sporumuzun da yarınları ismine çok güzel gelişmelere öncü bir vaziyet var. Bunun gerektirdiği düzenlemeler, uyum çalışmaları var. Bu vesileyle hummalı hazırlığı hem bakanlık olarak hem alakalı kurumlar olarak devam ettiriyoruz” dedi.

“Spor ailesini geliştirme ve sinerji ile büyütme kararlılığındayız”

Bakan Kasapoğlu, sporun her branşında gelişime katkı temin etmek istediklerini ifade edip, spor kanununun kanunlaştığına dikkat çekerek, şu cümlelere yer verdi:

“Bu kadar olanağın altyapının kuvvetli bir tesis anlayışının son 20 senedeki süreçte Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya konduğu bir ivmeyle bu altyapıyı, olanakları performans ve başarıyla taçlandırmak. Esas olan bu. Bunun için ne yapılabilir bunları konuştuk. Bu konuda yeni adımlar atmaya devam edeceğiz. Biliyorsunuz kanun 1945’ten bu yana konuştuğumuz bir konuydu. Hamdolsun bu da büyük bir mutabakatla tamamlanmış oldu. İnanıyorum ki önümüzdeki süreçte yeni gelişmeleri gene ortak akılla, iş birliği ile inşallah farklı noktalara taşıma, gelişen süreçleri gene ortak akılla yönetme kararlılığımız var. Finansal anlamdaki yeni vaziyet, ek bütçe konusu, idari anlamdaki hesap verebilirlik noktasındaki yönetim ve sorumluluk anlayışı yeni dönemde kulüplerin mühim gündemleri. Biz de bu manada bunların takipçisi olacağız. Amacımız sporumuzun her branştaki gelişimine katkı temin etmek. Bütün branşlarda gelişimi hep beraber görüyoruz. Sporcularımızın potansiyelinin farkındayız. Bunun için özellikle işbirliklerinin gerek kulüplerle gerek federasyonlarla spor ailesini geliştirme ve sinerji ile büyütme kararlılığındayız.”

“Saygı ve sevginin en üst düzeyde olduğu bir sezon olsun”

Yeni sezonun hayırlı olmasını da dileyen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Cuma günü yeni bir sezon başlıyor. Bu sezon bütün futbol camiası için hayırlı olsun. Başarılarla dolu olsun. Taraftara, yöneticiye, sporcuya ve bütün paydaşlara saygının sevginin en üst düzeyde olduğu bir sezon olsun. Avrupa’da ülkemizi temsil eden kulüplerimiz, onların da mücadeleleri devam ediyor. Kura süreçleri tamamlandı. Onlara da başarılar temenni ediyorum” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.