adplus-dvertising

Bakan Kasapoğlu Eskişehir’de öğrencilerle buluştu

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir’e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Anadolu Üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya geldi.
Takip et
Bakan Kasapoğlu Eskişehir’de öğrencilerle buluştu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bakan Kasaopoğlu’nun Eskişehir’deki ilk durağı Anadolu Üniversitesi oldu. Burada Bakan Kasapoğlu’nu Vali Erol Ayyıldız, Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal ve AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan karşıladı. Karşılamanın sonrasında Rektör Erdal, Bakan Kasapoğlu’nu makamında ağırladı. Yunus Emre Kampüsü’nde yürüyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, öğrencilerle sohbet etti ve öğrencilere kitap hediye etti. Kampüste bulunan Atatürk Kültür Merkezi’ndeki Bahar Şenlikleri Turnuvaları Ödül Töreni’ne katılan Bakan Kasapoğlu, burada başarı elde eden takımlara ödüllerini takdim etti.

Bakan Kasapoğlu Eskişehir’de öğrencilerle buluştu

“Spor salonumuzun inşaatına önümüzdeki günlerde başlıyoruz”

Ödül takdiminin sonrasında konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlık olarak kampüste spor salonu inşaatına başlayacaklarını söyleyerek, “Anadolu Üniversitesi ülkemizin güzide üniversitelerinden bir tanesi. Bugün burada gençlerle birlikte olmak ismine bu güzel törendeyiz. Özellikle üniversitelerin spora verdiği değer. Üniversite öğrencilerinin sporla iç içe eğitim öğretim yaşamı sürdürmeleri bizim öncelikle çalışmalarından biri. Bu sene Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak üniversiteler ligini çok farklı bir boyuta taşıdık. Geçtiğimiz 2 sene pandemi süreci sebebiyle istediğimiz biçimde geçirememiştik. Biz üniversite sporlarını, sporun gelişimini, nice başarılı sporcuların yetişmesi açısından çok kritik misyona sahip bir alan olarak görüyoruz. İnşallah bundan sonra üniversite sporlarına yönelik çabalarımız devam edecek. Üniversitelerle pek çok alanda güzel iş birliklerimiz var. Üniversiteler bizim en mühim paydaşımız. Bu manada bu paydaşlık ilişkisini kuvvetlendirerek devam edeceğiz. Spor salonumuzun inşaatına bakanlık olarak önümüzdeki günlerde başlıyoruz” şeklinde konuştu.

Bakan Kasapoğlu Eskişehir’de öğrencilerle buluştu

“Türkiye’nin spor ülkesi olma noktasında pek çok aşamayı kat ettik”

Konuşmasında sporu hayat şekli ve kültür olarak kuvvetlendirmek için daha çok çaba harcamak gerektiğini kaydeden Bakan Kasapoğlu şu şekilde konuştu:

“Bu kadar farklı spor branşına gönül vermiş bir gençlik var karşımızda. Yeter ki spora gönül verin, sporu bir hayat tarzı ve hedef olarak yaşamınız en mühim yerine koyun, biz de sizin yanınızda bütün imkânlarla olmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin spor ülkesi olma noktasında pek çok aşamayı kat ettik. Spordaki iddiamızı daha yukarıya, yukarıda olan iddiamızı da gerçekleştirmek için sporu bir hayat şekli, bir kültür olarak kuvvetlendirme noktasındaki çabalarımıza daha hızlı devam etmemiz gerekiyor. O yüzden üniversite gençliği, öğrenciler, akademik ve eğitim camiamızla bu iş birliklerimizi güçlendireceğiz.”
Konuşmasının sonrasında genç sporcularla beraber fotoğraf çekinen Bakan Kasapoğlu’na Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal, Anadolu Üniversitesi’ni temsil eden forma hediye etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.