Bakan Fatih Dönmez’den doğalgaz zammı açıklaması!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, katıldığı bir TV programında doğalgaz fiyatlarıyla alakalı olarak “Fedakarlık yaparak vatandaşa en az biçimde yansıtıyoruz” açıklamasında bulundu
Takip et
Bakan Fatih Dönmez’den doğalgaz zammı açıklaması!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

. Bakan “Hane halkına ve küçük tüketiciye artan maliyeti tam yansıtmıyoruz.” şeklinde konuştu.

Bakan Dönmez, doğalgaz arzında bir problem olmadığını söyledi. Dönmez, “Gerekirse Rusya’dan ilave gaz alınır. yetkililer bu konuda bir sıkıntı olmayacağını söyledi” ifadelerini kullandı.

Bakan Dönmez elektrik üretimiyle alakalı olarak da “Teknik alt yapı olarak herhangi bir problem yok, kuraklık sebebiyle elektrik imalat miktarımız azaldı.” şeklinde konuştu. Bakan Dönmez, elektrik fiyatlarına zam gelip gelmeyeceği sorusuna ise “Dar gelirli ailelerin elektrik tüketimlerinin bir kısmını karşılıyoruz. Devlet fedakarlık yaparak maliyeti vatandaşa yansıtmıyor.” cevabını verdi.

Bakan Dönmez, akaryakıtta devlet desteği ile alakalı olarak şu sözleri kullandı “Devlet vergi gelirinden 52 milyar TL fedakarlık yaptı.”

KARADENİZ GAZI 2023’TE

Bakan Dönmez, Karadeniz gazıyla alakalı olarak hedefini şu şekilde açıklıyor “Türkali’de bugün itibariyla 6 kuyumuz var. Hedef 2023’te vatandaşımızı Karadeniz gazıyla buluşturmak.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.