adplus-dvertising

Bakan Fatih Dönmez: Doğal Gaz Fiyatlarında Değişiklik Yok

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, doğal gaz fiyatlarında kısa vadede bir fiyat değişikliği olmayacağını söyledi.
Takip et
Bakan Fatih Dönmez: Doğal Gaz Fiyatlarında Değişiklik Yok
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, NTV ekranlarında gündem ile alakalı açıklamalar yaptı. İstanbul’daki deprem ardından enerjideki durum hakkında bilgi aktaran Dönmez, “Dün orta büyüklükte bir deprem geçirdik. Enerji altyapılarımızda herhangi bir problem yaşamadık. Boğaziçi Elektrik Dağıtım’da 22 bölgede kesinti oldu, sensörlerin devreye girmesinden sebeple. Bir problem olmadığı fark edilince elektrikler verilmiş oldu. Doğal gazda da problem yaşamadık. Doğal gaz fiyatlarında kısa vadede herhangi bir değişiklik yok.” dedi.

Bakan Fatih Dönmez: Doğal Gaz Fiyatlarında Değişiklik Yok

Dönmez’in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

DOĞAL GAZ FİYATLARINDA KISA VADEDE DEĞİŞİKLİK YOK

Doğal gazda ve petrolde ülkemiz dışa bağımlı. Dışarıdan aldığımız ürünü dövizle satın alıyoruz. Kontrol edemediğimiz bir mekanizma var. Petrol fiyatlarına bağlı olarak gelişiyor. Bugünkü petrol fiyatlarının 6 ay sonra doğal gaz fiyatlarına yansıdığını görüyoruz. Maliyetler değiştikçe tarifelere yansıyor. Doğal gaz tarafında BOTAŞ fedakarlık yaparak süreci idare etmeye uğraşıyor. Kısa vadede herhangi bir değişiklik olmayacak. Uluslararası oluşan fiyatlardan etkileniyoruz. Rafineriler bu fiyatlardan ham petrolü alıyorlar. Fiyat duyarlılığından daha az etkilenmek için enerji ürünlerini verimli kullanılmalı.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.