Bakan Ersoy: 203 Vakıf Yöneticisine Dava Açıldı

Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 437 vakıfta görev yapan 203 yöneticinin görevlerinden alındığını ve haklarında dava açıldığını açıkladı.

Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, son 5 yıl içerisinde, vakıfların amaçları doğrultusunda çalışmalarda bulunmayan, vakıfların mal ve gelirlerini uygunsuz biçimde yöneten, ağır ihmal ve kasıtlı faaliyetleriyle vakıfları zarara uğratan 203 yöneticinin görevlerinden alındıklarını ve haklarında dava açıldığını söyledi.

“KASITLI FİİLLERİYLE VAKFI ZARARA UĞRATAN”

Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan’ın haberine göre Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Türk Medeni Kanunu hükümlerine göre kurulan vakıfların denetimlerini yaptıklarını belirten Ersoy, “Amacı doğrultusunda faaliyette bulunmayan, mal ve gelirlerini amaç dışı kullanan, ağır ihmal ve kasıtlı fiilleriyle vakfı zarara uğratan, Vakıflar İdaresi tarafından tespit edilen noksanlık ve yanlışlıkları verilen süre içerisinde tamamlamayan, düzeltmeyen veya aykırı işlemlere devam edenler hakkında mahkeme kararı ile görevden alınan Vakıf yönetici sayısı 203 olmuştur. Son 5 yılda Türk Medeni Kanunu hükümlerine göre kurulmuş olan 203 vakfın yöneticileri hakkında görevden alma davası açılmıştır” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı