adplus-dvertising

Bakan Dönmez’den ‘Bartın’ açıklaması: Yangın büyük oranda kontrol altında

Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Fatih Dönmez, Bartın’da meydana gelen maden kazası ile ilgili son durumu değerlendirdi. Bakan Dönmez, maden ocağındaki yangının büyük oranda kontrol altında olduğunu ve sönümleme aşamasına gelindiğini açıkladı.
Takip et
Bakan Dönmez’den ‘Bartın’ açıklaması: Yangın büyük oranda kontrol altında
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bakan Dönmez’in açıklamaları şu şekilde;

41 kardeşimizi şehit verdik, yaralılarımıza gelince şu anda Bartın Devlet Hastanesi’nde 1 yaralımız söz konusu durumu iyiye gidiyor. İstanbul’a sevk edilen 6 hastamızın durumu da Sayın Sağlık Bakanımız tarafından takip edildi ve kamuoyu ile paylaşıldı.

Olayın nedeninin grizu patlaması olduğunu söylemiştik, bugün uzman arkadaşlarla yaptığımız değerlendirmede de bu ilk gözlemimizin devam ettiğini görüyoruz.

İlk günlerde bir yangından bahsetmiştim büyük oranda kontrol altına alındı, hava ile temasını kesmek üzere 2 baraj kapısı inşa edildi şu anda da yangın giderek şiddetini azaltıyor ve sönümlenmek üzere. Madende üretim faaliyetleri tamamen ilk andan itibaren durdurulmuştur, giriş çıkışlarda savcının bilgisi ve izni dahilinde yapılmaktadır.

Devam eden adli ve idari soruşturmalarda olayın tüm yönleri ile aydınlatılabilmesi için gerekli her türlü yardım savcılarımıza ve müfettişlerimize istisnasız yapılacaktır.

Zaman zaman başka olaylarda da olduğu gibi güvenilir bilgilere dayanmayan değerlendirmeler görüyoruz, bu değerlendirmeler sürece de maalesef zarar vermektedir. Bu tip değerlendirme ve yorumlardan kaçınılması gerektiğini ifade etmek isterim.

Bu kapsamda yarın TBMM Genel Kurulu’na da burada yaşanan sürece ilişkin tarafımdan bilgilendirme yapılacaktır.

Şehit ailelerimizi ziyaret ettik, tüm bakanlarımız ilgili kurumlarımızın yetkilileri ile birlikte taziye ziyaretlerimizi gerçekleştirdik.

Sayın Cumhurbaşkanımızın buraya intikali ile birlikte de şehit ailelerine yapılacak bazı maddi yardımlarla ilgili talimatları olmuştur. Bugün itibari ile de TTK’nın ödemeleri de bugün itibari ile de başlayacaktır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.