adplus-dvertising

Bakan Çavuşoğlu: Göçmenlere 37 Milyar Dolar Harcadık

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ülkelerin göçmen krizi konusunda şimdiye kadar hep başarısız olduğunu belirterek, “Göç konusunda transit bir ülkeyiz ve şimdiye kadar devlet bütçesinden 37 milyar dolar harcadık” dedi.
Takip et
Bakan Çavuşoğlu: Göçmenlere 37 Milyar Dolar Harcadık
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Slovenya’da düzenlenen Bled Stratejik Forumu’na katıldı. Burada “Yol Ayrımındaki Çok Taraflılık” adlı panelde Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Başkanı Maria Fernanda Espinosa, İspanya Dışişleri Bakanı Josep Borrell ve Slovenya Dışişleri Bakanı Karl Erjavec gibi isimlerle sahnede yer aldı. Çavuşoğlu özellikle göçmen krizi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Avrupa Birliği’nin Suriyelilere yardım konusunda verdiği sözleri tutmadığını belirten Çavuşoğlu, uluslararası toplumun da göçmenlerle ilgili olarak sınıfta kaldığını hatırlattı. Çavuşoğlu, halihazırda dünya genelinde 70 milyon göçmenin bulunduğunu ve bu rakamın 2. Dünya Savaşı sırasında göç etmek zorunda kalan insanların sayısından fazla olduğunun altını çizdi.

BÜTÇEDEN 37 MİLYAR DOLAR HARCANDI

Şimdiye kadar Türkiye’nin düzensiz göçmenler için 37 milyar dolar harcadığını belirten Çavuşoğlu, “Uluslararası toplumdan bunun karşılığında aldığımız katkı ise, 1 milyar dolardan daha az” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.