adplus-dvertising

Bakan Çavuşoğlu: ‘ABD ve Türkiye arasındaki F-16 görüşmeleri olumlu geçti’

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ve Türkiye arasındaki F-16 görüşmelerinin olumlu geçtiğini ifade etti.
Takip et
Bakan Çavuşoğlu: ‘ABD ve Türkiye arasındaki F-16 görüşmeleri olumlu geçti’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile yaptığı görüşme sonrası düzenlediği basın toplantısında, düzenlenen görüşmede F-16 konusunu gündeme getirdiklerini ifade etti. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Halkbank davasını da gündeme getirdiklerini söyleyerek, ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde terör örgütü PKK/YPG’ye verdiği destekten duyulan rahatsızlığı dile getirdiklerini ifade etti.

Bakan Çavuşoğlu: ‘ABD ve Türkiye arasındaki F-16 görüşmeleri olumlu geçti’

Bakan Çavuşoğlu, NATO’ya mensup olmak isteyen İsveç ve Finlandiya’ya atıfta bulunarak, NATO’ya mensup olmak isteyen ülkelerin Türkiye’yi hedef alan terör örgütlerine destek vermesinin kabul edilemez olduğunu ve Türkiye’nin güvenlik endişelerinin sözle değil somut adımlarla giderilmesi gerektiğini vurguladı.

Bakan Çavuşoğlu son olarak, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in ABD Kongresi’nde Kıbrıs hakkındaki açıklamalarına yönelik, “55 senedir Kıbrıs’ta bütün planları ve çözüm önerilerini kimin reddettiğini biliyoruz” ifadelerini kullanarak, “Kimin nerde alkışlandığının bizim için bir önemi yok” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.