adplus-dvertising

Bakan Çavuoğlu, İsrail mevkidaşıyla görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu İsrailli mevkidaşıyla bir görüşme gerçekleştirdi. Çavuşoğlu konuşmasında İsrail ile ilişkileri Büyükelçilik seviyesine çıkardıklarını dile getirdi.
Takip et
Bakan Çavuoğlu, İsrail mevkidaşıyla görüştü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

BAKAN ÇAVUŞOĞLU’NUN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI:

Görüşme sonrası basın toplantısında konuşan Çavuşoğlu, İstanbul’da İsrail vatandaşlarına yönelik suikast planı yapan İranlı çetenin çökertilmesine ilişkin, “Bu tür olayların ülkemizde meydana gelmesine, ülkemiz içinde bu tür hesaplaşmalara, terör saldırılarına hiçbir biçimde izin vermeyiz” şeklinde konuştu. Çavuşoğlu, “Güvenlik kurumlarımız yakın işbirliği içinde çalışmalarını sürdürüyor” ifadelerini kullandı.

Bakan Çavuoğlu, İsrail mevkidaşıyla görüştü

İSRAİL’DEN YANGIN SÖNDÜRME UÇAĞI DESTEĞİ!

Marmaris ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki (KKTC) yangınlara ilişkin konuşan Çavuşoğlu, İsrail’in KKTC’ye iki söndürme uçağı göndereceğini açıkladı. Çavuşoğlu, “Türkiye’ye ihtiyaç var mı diyerek sordular. Orman Bakanlığımıza sorup döneceğiz ama bu teklifleri için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

FİLİSTİN MESELESİ

Görüşmede Filistin meselesinin gündemlerinde olduğunu aktaran Çavuşoğlu, “Bu konudaki beklentilerimizi ve hassasiyetimizi İsrail tarafı gayet iyi biçimde biliyor. Özellikle iki devletli çözüm ve barış umutlarının zarar görmemesi için herkesin dikkatli adım atması gerekiyor. Barış umutlarına zarar verecek ek adımlardan kaçınılması gerektiğini söylüyoruz” açıklamasında bulundu.

Bakan Çavuoğlu, İsrail mevkidaşıyla görüştü

LAPİD: TÜRK İSTİHBARATI İSTANBUL’DA BİR İRAN KOMPLOSUNU ORTAYA ÇIKARDI!

Çavuşoğlu’nun sonrasında konuşan İsrailli Bakan Lapid, İstanbul’a çökertilen çeteye ilişkin, şu ifadeleri kullandı:

Geçtiğimiz hafta İsrail vatandaşlarının yaşamı kurtarıldı. Bu da Türkiye’nin İsrail’le yapmış olduğu gerek diplomatik gerekse işbirliği sayesindedir. Türk istihbaratı çok yakın zamanda İstanbul’da bir İran komplosunu ortaya çıkardı. Biz Türk hükümetinin bu profesyonel ve koordine aktiviteleri için kendilerini tebrik ediyoruz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.