adplus-dvertising

Bakan Bilgin EYT için tarih açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bilgin, EYT’nin teknik çalışmasının biraz daha zaman alacağını söyleyerek, Aralık aynını işaret etti.
Takip et
Bakan Bilgin EYT için tarih açıkladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bakan Bilgin milyonlarca vatandaşı ilgilendiren EYT ve sözleşmeli personellerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Bilgin, Kamudaki sözleşmeli personelle ilgili çalışmada sona gelindiğini söyleyerek “Meclis ilk açıldığında sözleşmeli personel dosyasını getireceğiz. Şu anda üzerinde çalıştığımız dosya o, bitirmek üzereyiz.” dedi.

“EYT’DE TEK FORMÜL ÜZERİNDE DURUYORUZ”

Bir iki konu daha var EYT ondan sonra çünkü onun teknik çalışması biraz daha zaman alacak. Tek bir formül üzerinde duruyoruz ama henüz sonuçlandırmadık. EYT aralık ayı gibi gündeme gelir.

Sözleşmeli personel ve geçici işçiler bir an önce çözmemiz gereken dosyalar. Sözleşmeli personel mevzusunu çözüyoruz, önümüzdeki günlerde sizlerle de paylaşırız.

Sonra maden işçileri ondan sonra da kadroya geçmemiş taşeron işçiler var, o tarihte 90 bin civarında taşeron işçi vardı, önceliğimiz onlar.

Taşeron işçilerle ilgili bir çalışmamız var. O da ayrı bir dosya. Sözleşmeli personelle ilgili çalışma bittikten sonra onu ele alacağız.

BAKAN BİLGİN EYT İÇİN TARİH VERDİ

EYT ilgili olarak son gelişmeleri paylaşan Bilgin, “Bir iki konu daha var. EYT ondan sonra, çünkü onun teknik çalışması biraz daha zaman alacak. Tek bir formül üzerinde duruyoruz ama henüz sonuçlandırmadık. EYT Aralık ayı gibi gündeme gelir.” açıklamasında bulundu.

‘SÖZLEŞMELİ PERSONEL MEVZUSUNU ÇÖZÜYORUZ’

Sözleşmeli personel konusuyla ilgili Bakan Bilgin, ‘Sözleşmeli personel ve geçiçi işçiler bir an önce çözmemiz gereken dosyalar. Sözleşmeli personel mevzusunu çözüyoruz, önümüzdeki günlerde sizlerle de paylaşırız.’ ifadelerini kullandı.

’90 BİN TAŞERON İŞÇİ ÖNCELİĞİMİZ’

Bakan Bilgin sözleşmeli personel konusunun ardından, 90 bin kadroya geçmemiş maden işçisi ve taşeron işçinin öncelikli olduğunu bildirdi.
Öte yandan , Bakan Bilgin, ‘Taşeron işçilerle ilgili bir çalışmamız var. O da ayrı bir dosya. Sözleşmeli personelle ilgili çalışma bittikten sonra onu ele alacağız.’ dedi.

Bakan Bilgin’in açıklamalarından önemli başlıklar;

– Sözleşmeli personel ve geçici işçiler bir an önce çözmemiz gereken dosyalar. Sözleşmeli personel mevzusunu çözüyoruz, önümüzdeki günlerde sizlerle de paylaşırız.

-Sonra maden işçileri ondan sonra da kadroya geçmemiş taşeron işçiler var, o tarihte 90 bin civarında taşeron işçi vardı, önceliğimiz onlar.

-Taşeron işçilerle ilgili bir çalışmamız var. O da ayrı bir dosya. Sözleşmeli personelle ilgili çalışma bittikten sonra onu ele alacağız

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.