Bakan Albayrak’tan Enflasyon Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Ağustos ayına ilişkin TÜFE ve ÜFE verilerine dair resmi Twitter hesabından açıklama yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ağustos ayına dair enflasyon oranlarını açıkladı. Bakan Albayrak, TÜFE, ÜFE ve çekirdek enflasyonda önemli düşüşler olduğunu kaydetti. Bu düşüşlerin enflasyonla mücadele ve büyüme politikalarıyla yakından ilgili olduğunu kaydeden Bakan Albayrak, böyle gidilirse yıl sonu hedeflerinin yakalanacağını belirtti.

SAĞLIKLI BÜYÜME ÖNCELİKLİ AMACIMIZ

Ekonomide sağlıklı büyümenin ve enflasyonu düşüren trendlerin devam etmesi için gerekli ekonomik politikaları uygulamaya devam edeceklerini açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Berak Albayrak, Twitter hesabından konuya ilişki açıklamalarda bulundu.

Tüketici fiyatları Ağustos ayı itibariyle yüzde 0,86 artış gösterirken, baz etkisi nedeniyle de yıllık TÜFE oranı yüzde 16,65’ten yüzde 15,01’e gerileyerek 1,64 oranında azalma gösterdi. Çekirdek enflasyonda da yıllık bazda yüzde 2,6’lık bir gerileme yaşanarak yüzde 16,2’den yüzde 13,6’ya geriledi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı