adplus-dvertising

Bakan Akar Pençe-Kilit Operasyonundaki son durumu açıkladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Şu ana kadar sabah itibariyle toplam 30 terörist etkisiz hale getirilmiş bulunuyor” şeklinde konuştu.
Takip et
Bakan Akar Pençe-Kilit Operasyonundaki son durumu açıkladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TBMM’de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Akar, Pençe Kilit operasyonuna ilişkin olarak, “Operasyonla alakalı pençe-çelik gibi gidiyor. Tüm faaliyetlerimizi tüm çalışmalarımızı gayet şeffaf bir biçimde devam sizlerle paylaşıyoruz. Yeri ve zamanı geldiğinde gene bu operasyonla ilgili birkaç söz söylemek gerekirse son derece detaylı bir biçimde bir planlama yapıldı, güzel bir koordinasyon yapıldı. Uzun bir hazırlığın sonunda bu operasyon başlatıldı.

Bildiğiniz gibi pazar akşamı ve o günler şu ana kadar da faaliyetlerini planlandığı biçimde başarılı bir biçimde devam ediyor. Pençe’yi morali yüksek kuvveti gücü yüksek gayet güzel ve ben oradaki zor ağacı ve hava şartlarına karşın oradaki zorluklara karşın, büyük bir azimle hedeflerini ele geçirdi. Bu harekat sürecek daha onlarca mağara var, o mağaraların tek tek temizlenmesi gerekir. İlk aşama planlandığı biçimde çok şükür kazasız belasız tamamlandı. İki şehidimiz var; Ömer ve Kaan. Allah’tan rahmet diliyorum. Onların yaptığı da tabii şunun altını çizmek istiyorum gerçekten birliklerini önünde Mehmet’in önünde en ön safta ilerlemek sureti ile beraber emir ve komuta derken bir şahadet mertebesine erdiler. Biz şükran borçluyuz, onlar da bu şekilde saygılar şükranla ve rahmetle anıyoruz. Bunun dışında arkadaşlarım oradaki yapılan konuşmalardan teröristlerin son derece çaresiz olduğunu görüyoruz, çıkış yolları olmadığını görüyoruz ve yalanlarla hayallerle o teröristleri yönetmeye çalışıyorlar olmadığını herkes biliyor” ifadelerini kullandı.

Akar şu şekilde konuştu:

“Bir yandan çalışmaya devam ediyor ezcümle bizim amacımız bizim dileğimiz temennimiz 40 seneden beri milletimizin başına musallat olan bu terör belasından kurtarmak ve inşallah kurtaracağız. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor.”

Kaç teröristin etkisiz hale getirildiğine ilişkin soruya ise Akar, “Sabah itibariyle toplam 30 terörist etkisiz hale getirilmiş bulunuyor. Şu anda arama ve tarama dediğimiz faaliyete devam ediyoruz” karşılığını verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.