adplus-dvertising

Bakan Akar: ‘Irak ve Suriye’nin kuzeyinde tek amacımız var o da teröristle mücadele etmek’

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak ve Suriye’nin kuzeyinde tek maksatlarının teröristle mücadele etmek olduğunu belirterek, “Terörist neredeyse bizim hedefimiz orası. 40 seneden beri asil milletimizin başına bela olan musallat olan bu terör belasından kurtulacağız” şeklinde konuştu.
Takip et
Bakan Akar: ‘Irak ve Suriye’nin kuzeyinde tek amacımız var o da teröristle mücadele etmek’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri ziyaretinde valilik tarafından gerçekleştirilen protokol bayramlaşma törenine katıldı. Kendisini karşılayan protokol mensupları ile bayramlaşan Akar, açıklamalarda bulundu. Bakan Akar, “Ramazan Bayramı vesilesiyle dün akşam saatlerinde Şanlıurfa’ya gittik. Kara güçlerimizin yöntem komuta yerinden hem yurtiçinde hem de sınır ötesinde Irak’ın kuzeyinde süren görev yapmakta olan bütün birlik komutanlarımızla uzaktan görüntülü görüşmemizi gerçekleştirdik. Arkadaşlardan faaliyetlerle alakalı rapor aldık, bilgi aldık. O bilgilere istinaden lüzumlu talimatları verdik. Genelkurmay Başkanımız, kara, deniz ve hava komutanlarımızla birlikte bu faaliyetleri icra ettik. Orada arkadaşlarımızın yüksek bir mora ve motivasyonla vatan için millet için ‘ölürsek şehit, kalırsak gazi’ anlayışıyla terörle yoğun bir mücadele içerisine olduklarını büyük bir memnuniyetle müşahede ettik. Zor iklim şartlarında, zor arazi şartlarında arkadaşlarımız gerçekten büyük bir kahramanlık ve fedakarlıkla vatan için millet için bayrak için çalıştıklarını gördük. Gerçekten şanlı tarihimize, Türk Silahlı Güçlerinin şanlı tarihine yaraşır bir biçimde terörle mücadele ettiklerini görüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Irak ve Suriye’nin kuzeyinde tek amacımız var o da teröristle mücadele etmek”

Akar, “Bizim bildiğiniz gibi Irak ve Suriye’nin kuzeyinde tek amacımız var o da teröristle mücadele etmek. Tek hedefimiz teröristler. Terörist neredeyse bizim hedefimiz orası. İnşallah bu mücadeleyi sonuna kadar götüreceğiz. Irak’ın, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı, onların hak ve hukukuna saygılı bir biçimde en son teröristi de etkisiz hale getirmek suretiyle 40 seneden beri asil milletimizin başına bela olan musallat olan bu terör belasından kurtulacağız. Bunun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diyerek konuştu.

“Bugüne kadar yaptığımız terörle mücadeledeki aslan payı şehitlerimize ait”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Biraz öncede Kayseri’mize geldik. Burada dostlarımızla, arkadaşlarımızla, kardeşlerimizle birlikteyiz. Bugüne kadar yaptığımız terörle mücadelede elde ettiğimiz aslan payı şehitlerimize ait. Bu vesileyle şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize sağlık ve esenlik diliyorum. Yaralılarımız var, onlara da acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.

Ali Göç – Mükremin Kaya

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.