Bahçeşehir Koleji’nde burnu kanayan öğrenciye görevliden şiddet!

Bahçeşehir Koleji Florya kampüsünde 11 yaşındaki öğrencinin servise binerken burnu kanadı. Öğrenci, burnuna tuttuğu peçeyi değiştirirken yere düşen peçete sebebiyle görevlinin şiddetine maruz kaldı. Bu sırada ses kaydı alan öğrenci, kaydı ailesine dinletti. Neye uğradığını şaşıran baba, olayı mahkemeye taşıyarak servis sürücüsünün ceza almasını sağladı.
Takip et
Bahçeşehir Koleji’nde burnu kanayan öğrenciye görevliden şiddet!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bahçeşir Koleji’ndeki skandalların ardı arkası kesilmiyor. Kolejin Florya kampüsünde yaşananlar ise skandalın boyutunu başka bir yere taşıdı.

Bahçeşehir Koleji Florya kampüsünde okuyan bir öğrenci, servis sürücüsünün sözlü şiddetine ve kötü muamelesine maruz kaldı. O anların ses kaydını alan öğrenci, vaziyeti velisi ile paylaştı. Duydukları karşısında büyük şaşkınlık yaşayan öğrenci velisi, okul yönetiminden ve servis firmasından şikayetçi oldu. Bakırköy 26. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada servis sürücüsü suçlu bulunarak para cezasına çarptırıldı.

Konu hakkında bir haber sitesine ulaşan öğrenci velisi, “Bir süredir Bahçeşehir koleji ile alakalı bazı yazılar okuyorum. Benim de başımdan buna benzer bir olay geçti. Bahçeşehir koleji Florya kampüsünde okuyan oğlumu okulun servisine yazdırdım. Bir süre sonra servis sürücüsü burnu kanayan oğluma hakaret ederek dövmeye yeltendi. Vaziyeti okul yönetimine bildirdim, asla ilgilenmediler. Mahkemeye verdim ve servisten aldım. Oğlumun psikolojisi bozuldu ve bir buçuk sene okula ben götürüp getirdim. Paramızı da iade etmediler” şeklinde konuştu.

“OKUL YÖNETİMİ İLGİLENMEDİ, ‘SERVİSLE UĞRAŞMA ONLAR MAFYA’ DEDİ”

Açıklamasının devamında okul yönetimi tarafından kendisine servis firması ile alakalı “Onlarla uğraşmayın onlar mafya” dendiğini aktaran veli, “Ben sürücüsü mahkemeye verdim ve kazandım. Ama bu şahıs hala okurumda çalışıyor başka okula vermişler. Bahçeşehir Koleji’nin servisi parasal manada da UKOME’nin tespit ettiği fiyattan daha pahalıdır. Kimse buna itiraz edemiyor ve çözüm bulamıyor” ifadelerini kullandı.

ŞİKAYET DİLEKÇESİNDE HER ŞEYİ DETAYLICA ANLATTI

Öğrenci velisi, savcılığa sunduğu şikayet dilekçesinde ise olayı şu şekilde anlattı;

“Bahçeşehir Florya Kampüsü’nde okuyan oğlum, akşam okul çıkışında eve gelmek üzere servise binmiş olup kul bahçesinden ayrılmadan servisin içindeyken oğlumun burnu kanamış. Burnuna mendil tutmuş, mendilin kan dolması üstüne mendili değiştirmiş. Kanlı mendili gören servis sürücüsü Bülent, 11 yaşındaki olan ve servisle taşıdığı çocuğa kendisi ve servis hostesi kendisine yardım edeceği yerde kanlı mendilden dolayı herkesin önünde çocuğuma yüksek sesle bağırarak ‘LAN’ diyerek konuştuğu, ‘PİS HERİF’ diye sert bir biçimde bağırdığı, hakaret ettiği, baskı kurup korkutarak kanlı mendili dışarı atması için azarladığı, son derece hiddetli bir biçimde‘SENİ SON DEFA İKAZ EDİYORUM’ diye tehdit ettiği, başının ucuna gelip elini kaldırıp ‘BİR TANE KOYARIM’ diye dövmeye yeltendiği, çaresiz kalan, korkan ve ağlayan mağdur oğlum son çare olarak üstünde bulunan cep telefonu ile bu anları kaydetmiştir. Bu esnada hostes hiç müdahale etmeyerek bu vaziyete seyirci kalmış, hatta gülmüştür.

Bahçeşehir Koleji’nde burnu kanayan öğrenciye görevliden şiddet!

“TEHDİT EDİP DÖVMEYE KALKTILAR”

Çocukların can güvenliğinden, gözetim ve sorumluluğundan, mesul olan 50 yaşlarındaki bu erkek şahsın, 11 yaşındaki bakım ve gözetiminden sorumlu olduğu çocuğa hakaret edip, tehdit etmiş, dövmeye yeltenmiş, tüm çocukların önünde çocuğu küçük düşürmüş, çocukta psikolojik çöküntü, travma ve unutulamayacak olumsuz bir etki bırakmıştır. 11 yaşındaki bir çocuğun burnu kanamış olsa bile kendisine yardımcı olması lazımken kanlı peçeteyi dışarı atmadığı gerekçesi ile kendisine hakaret etmiş, arkadaşlarının önünde küçük düşürmüş, tehdit etmiş ve dövmeye kalkışmıştır.

“BENİ TELEFONLA ARAYARAK YARDIM İSTEDİ”

Çocuğun bakım ve gözetiminden sorumlu olan Bülent adlı servis sürücüsünün tüm bu eylemlere seyirci kalıp bunun eylemlerine iştirak eden servis hostesi Aznif adlı kadından şikayetçiyim. Bu olay cuma akşamı okul çıkışı çocuklar servise bindiklerinde, okul bahçesinde yaşanmış ve oğlum servis aracından sürücünün ve hostesin zorlaması ile elindeki kanlı mendille bahçedeki çöpe atmak için inmeye zorlanmış; gördüğü baskı, tehdit ve şiddet ve yaşadığı infial sebebiyle servis kapısından inerken yer düşmüştür. O esnada beni telefonla arayarak yardım istemiştir. Buna benzer olaylar daha önce de yaşanmış, velilerin bu tür benzer olaylardan şikayetçi olduklarını işittim.

Bahçeşehir Koleji’nde burnu kanayan öğrenciye görevliden şiddet!

KURUM SÜRÜCÜNÜN VE HOSTESİN SOYADINI VERMEDİ

11 yaşındaki oğlum tesadüfen o anı telefona kaydetmemiş olsa idi bu olay ortaya çıkamayacaktı. Kurum yetkililerinden bu sürücü ve hostesin soy adlarının cumhuriyet başsavcılığına vereceğim dilekçeye yazmak için istedim, kasıtlı olarak vermediler. Bu kişilerden, bu eylemden dolayı ve ruh sağlığı yerinde olmayan, lüzumlu özen ve sorumluluğu göstermeyen bu kişileri çalıştırmalarından ve bu sonuçtan sorumlu olmalarından dolayı şikayetçiyim. Şüpheli servis sürücüsüne var ise psikoteknik test raporunu veren hekim ve kurumdan da şikayetçiyim. Eğer bu şekilde bir rapor yok ise bu raporu almadan bu şekilde bir elemanı çalıştıran City Turizm sahibi ve yetkililerinden şikayetçiyim.”

SÜRÜCÜNÜN SAVUNMASI: TEHDİT KASTIM YOKTUR

Küçük çocuğa kötü muamelede bulunan servis sürücüsü ise savunmasında, “Ben Özel Bahçeşehir Koleji’nde servis sürücülüğü yapıyorum. Mağdur ile öbür çocuklar otomobile bindi. Çocuğun burnu kanaması sebebiyle kanlı pamuğu otomobilin içerisine atmış, çocuklar da bana bunu söyleyince ben de pamuğu alıp çöpe atmasını söyledim. Mağdur da yapmadı, ben de o anki kızgınlıkla ağzımdan birtakım sözler çıkmış olabilir. Ama tehdit kastım yoktur.” şeklinde konuştu.

ŞİDDET UYGULAYAN GÖREVLİ OLAYDAN SONRA KURUMDA ÇALIŞMAYA DEVAM ETTİ

Mahkeme, mağdur çocuğun velisinin açtığı davada servis sürücüsünü haksız bularak adli para cezası verdi. Olaya konu olan ve daha sonra mahkeme tarafından suçlu bulunarak cezalandırılan görevlinin, olayın gerçekleşmesinden sonra da aynı kurumda çalışmaya devam ettiği öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.