Bahçeli’ye kötü haber! Son seçim anketinde MHP’nin oy oranı yüzde 7’lere düştü

Avrasya Araştırma Şirketi’nin yaptığı son seçim anketinde çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. CHP’nin oy oranını yükselttiği görülürken MHP’nin baraj altında çıkması dikkat çekti.

Muhalefete yakınlığıyla bilinenAvrasyaAraştırma Şirketi BaşkanıKemal Özkiraz, konuk olduğuYoutubekanalında “Siyasi Gündem” konulu araştırmanın sonuçlarını paylaştı.

“Bugün seçim olursa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusunu yanıtlayan vatandaşların verdiği yanıtlar çok tartışılacak. Araştırma sonuçlarında ortaya çıkan oy oranları bir hayli şaşırtıcı bir tablonun ortaya çıktığını gösteriyor.

MHP yüzde 7.4’de kaldı

Katılımcıların yüzde 35’iAK Parti, yüzde 28.4’ü CHP, yüzde 12.4’üİYİ Parti, yüzde 11.7’si HDP, yüzde 7.4’ü iseMHP’den yana tercihini kullanacağını belirtti.

Ayasofya’nın açılması

Ayasofya’nın açılmasından sonra yapılan anket 25-29 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi. Toplamda 2 bin 460 kişinin katıldığını araştırmada yurttaşlara “Ayasofya’nın vakit ve cuma namazlarına tamamen açık hale getirilmesi siyasi tercihinizi etkiledi mi?” sorusu da yöneltildi.

Ankete katılanların yüzde 0.2’si bu soruya “Evet, Cumhur İttifakı’na oy vermeye karar verdim” yanıtını verdi. Yüzde 0.1 ise “Evet, muhalefete oy vermeye karar verdim” dedi.

Yüzde 99.7’lik kesim ise Ayasofya’nın açılmasının tercihini etkilemediğini belirtti.

En büyük sorun ‘işsizlik’

Ankete katılanlara, “SizceTürkiye’nin en büyük problemi nedir?” diye de soruldu. Katılımcıların yüzde 72.3’ü en büyük problem olarak ekonomiyi, yüzde 64.5’i ise işsizliği gösterdi.

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, sonuçları “Her üç kişiden ikisi için en büyük sorun işsizlik” sözleriyle değerlendirdi.

Bahçeli’den sert eleştiriler

Daha önce MHP’nin oy oranını düşük göstererek algı oluşturulduğunu iddia eden Bahçeli, anket şirketlerini “şarlatan” olarak nitelendirmişti.

Bununla da yetinmeyen MHP Lideri, “Oy oranımızı az göstermek için kudurmuş gibi çalışan kokuşmuşlar” ifadeleri ile anket şirketlerine olan tepkisini dile getirmişti.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı