Bahçeli’nin Sürpriz Çağrısıyla İlgili 5 Komplo Teorisi

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti'ye yaptığı "Gelin birleşelim" çağrısını yorumlayan Ahmet Hakan, ortaya 5 komplo teorisi sundu.
Bahçeli’nin Sürpriz Çağrısıyla İlgili 5 Komplo Teorisi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MHP Lideri Bahçeli’yi evinde ziyaret etmesinin yankıları sürüyor. Bu ziyaret sonrası Bahçeli’nin İYİ Parti’ye “Gelin birleşelim” çağrısında bulunması iyice kafaları karıştırdı. Konuyla ilgili Hürriyet gazetesindeki köşesinde bir yazı kaleme alan Ahmet Hakan, “Bahçeli’nin çağrısı ne anlama geliyor?” sorusuna yanıt olarak 5 komplo teorisi ortaya sundu.

İşte Ahmet Hakan’ın yazısındaki ilgili kısım; 

KOMPLO BİR: Bahçeli, bugün başlayan İYİ Parti Kurultayı’nda ortaya çıkabilecek muhtemel küskünleri MHP’ye çekmeye çalışıyor.

KOMPLO İKİ: İktidar bloku zorda… İYİ Parti’nin karşı bloktan koparılması şart… Bahçeli bunu sağlamaya çalışıyor.

KOMPLO ÜÇ: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli’yi evinde ziyaret etmişti. Bahçeli’nin çağrısı işte bu ziyarette kararlaştırıldı.

KOMPLO DÖRT: Bahçeli’nin adını görünce akıllarına erken seçimden başka bir şey gelmeyenlerin ortaya attığı en çürük komplo: Erken seçim geliyor!

KOMPLO BEŞ: Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu falan… Bunlara karşı yeni bir dengeleme atağına kalkışıyor.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Bahçeli, Erdoğan’la yaptığı görüşmeden sonra sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu ifadeleri kullanmıştı: “Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti’nin Olağanüstü Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır. Her ne yaşandıysa geride kalmış, herkes için ders niteliğinde olmuştur. Bu vahim sürecin travmalarına ve makus sonuçlarına her dava arkadaşımız farklı dozajda muhatap kalmıştır. Yaşananlar üzücüdür, hüzünlüdür, ibret vericidir.”

AKŞENER’DEN JET CEVAP

Akşener, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı etiketlediği paylaşımında Bahçeli’nin çağrısını alıntılayarak, Bahçeli’ye şu yanıtı vermişti: “Sn. @RTErdogan, yine ne dedin bu arkadaşa?”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.