Bahçelievler Belediyesi Ahmet Davutoğlu’nun Binasını Mühürledi

Yeni parti hazırlığı yapan Ahmet Davutoğlu’nun İstanbul ofisi olarak kullanılacak olan bina, Bahçelievler Belediyesi tarafından mühürlendi.

AK Parti’den istifa ederek parti kurma hazırlıklarına hız veren eski başbakan Ahmet Davutoğlu’na AK Partili Bahçelievler Belediyesi’nden mühür yedi. Davutoğlu’nun İstanbul İl Başkanlığı binası olarak kullanmayı düşündüğü Bahçelievler’de bulunan bina belediye tarafından izinsiz çalışma olması sebebiyle mühürlendi.

AHMET DAVUTOĞLU’NUN PARTİ BİNASI OLACAKTI

AK Parti’den istifa edip yeni parti hazırlıklarına girişen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul’daki çalışmalar için Bahçelievler’de E-5 üstündeki Kadir Has AVM’nin yer aldığı binada bir ofis katı kiralamak için masaya oturdu. Yeni kurulacak partinin İstanbul il başkanlığı olarak kullanılması düşünülen ofisin yer aldığı bina daha önce Kadir Has Üniversitesi tarafından kullanılıyordu.

BELEDİYE TARAFINDAN MÜHÜRLENDİ

Bin 700 metrekarelik alanı bulunan ofis, partinin önemli yerlerinden birisi olacaktı. Partinin isminin tespit edilmesinin sonrasında Kasım ayında tabela asılması düşünülen binada geride bıraktığımız günlerde şaşırtan bir olay meydana geldi. Binada mal sahibi tarafından başlatılan 4 katta devam eden tadilat ve mimari tasarım çalışmaları izinsiz olması sebebiyle 15 Ekim tarihinde AK Partili Bahçelievler Belediyesi tarafından mühürlendi.

Tadilat gerçekleştirilen 4 kattan birinde de Davutoğlu’nun yeni partisinin İstanbul’daki ofisi yer alıyordu. AVM ve iş merkezi olarak faaliyet yapan binanın imar barışından da faydalandığı kanuni olarak hiçbir engelinin olmadığı belirtildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı